ГПУ повідомила про підозру чиновникам Фонду держмайна та "Херсонського суднобудівного заводу"

ГПУ повідомила про підозру службовим особам Фонду державного майна України, керівникам ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" та ДАХК "Чорноморський суднобудівний завод".

 

Про це повідомляє управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

"У провадженні управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, перебуває кримінальне провадження, розпочате за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Фонду державного майна України, Міністерства промислової політики України, публічного акціонерного товариства "Херсонський суднобудівний завод" під час внесення змін, виконання та контролю за виконанням умов договору купівлі-продажу акцій державної акціонерної холдингової компанії "Чорноморський суднобудівний завод", за яким 90,25% акцій останнього придбало ПАТ "ХСЗ", – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що в умови договору купівлі-продажу пакета акцій ЧСЗ були включені інвестиційні зобов'язання: створення нових робочих місць, технічне переозброєння і розвиток суднобудівних потужностей на 49 млн грн, які не були виконані.

Однак згадані посадові особи 27 червня 2012 року, діючи за попередньою змовою, склали акт підсумкової перевірки, в який внесли завідомо неправдиві відомості, що інвестиційні зобов'язання були виконані.

Генпрокуратура повідомила про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. і ч. 1 ст. 366 КК України (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб) трьом чиновникам ФДМУ, а також керівникам ХСЗ і ЧСЗ.

Максимальна санкція вказаної статті передбачає обмеження волі на строк до трьох років.

Наразі досудове розслідування триває.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також