Підтримати нас

Херсонські лялькарі у день свого професійного свята демонструють “Снігову королеву”

Автор статті
21 березня 2021 10:00
858
Поширити:

Сьогодні, 21 березня, своє професійне свято відзначають працівники Херсонського Академічного обласного театру ляльок.

Історія свята починається у 2000 році, коли на XVIII Конгресі Міжнародного союзу діячів театру ляльок (UNIMA) в Магдебурзі відомий діяч лялькового театру Джівада Золфагаріхо з Ірану виніс на обговорення пропозицію відзначати у всьому світі Міжнародний день театру ляльок. Спочатку пропозиція викликала забагато дискусій, і остаточно рішення прийняли лише  в червні 2002 року в Атланті (США). 

Традицію свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме з цього часу всіма професіоналами і шанувальниками театру ляльок святкується Міжнародний день театру ляльок.

Президент УНІМА (2000 - 2004) Маргарета Нікулеску звернулася до всіх діячів театру ляльок із закликом перетворити день 21 березня в захоплюючий ритуал на славу лялькового театру: 

«Нехай в цей день грають лялькові вистави, проводять дискусії, влаштовують зустрічі, нехай об'єднуються всі професіонали і любителі одного з найдавніших видів мистецтва - театру ляльок! Нехай всі навколо стануть учасниками нашого свята!».

До речі, у Херсонстькому театрі ляльок сьогодні - вистава “Снігова королева” за однойменним твором Ганса Хрістіана Андерсена. Автор сценарію та режисер-постановник – Дмитро Драпіковський, художник-постановник – Ольга Войткевич-Шевченко.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ