Де в Херсоні важко дихати?

Херсонським ЦГМ ведеться постійний моніторинг забруднення навколишнього природного середовища, а саме: забруднення атмосферного повітря, радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища та забруднення поверхневих вод суші.

За даними лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря в місті Херсоні в жовтні спостерігалось перевищення середніх концентрацій по діоксиду азоту в Шуменському мікрорайоні – 5,3 ГДК; на площі Перемоги та по по вул. Перекопській – 4,4 ГДК; по оксиду азоту в Шуменському мікрорайоні 2 ГДК; забруднення фенолом перевищувало середню концентрацію в районах міста в 2,3-2,5 ГДК, по формальдегіду: в Шуменському мікрорайоні 4 ГДК, на площі Перемоги – 5,3 ГДК, по вул. Перекопській – 5,1 ГДК.

Про це повідомляє Херсонський обласний центр з гідрометеорології.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року викиди забруднюючих речовин збільшились: по діоксиду азоту в 1,5 рази, по фенолу в 2 рази, по формальдегіду в 4 рази. По іншим інгредієнтам на рівні минулого року.

Завислі речовини (пил) - це продукт згоряння усіх видів палива, а також виробничих процесів. Мають як антропогенне, так і природне походження, наприклад при ерозії ґрунту.

Оксиди азоту – речовини, які потрапляють в атмосферу з антропогенними викидами від промисловості, електростанцій і транспорту. Вони утворюються у процесі згоряння органічного палива при високих температурах.

Фенол присутній у викидах підприємств чорної металургії, меблевої, нафтохімічної і нафтопереробної промисловості, а також фармацевтичних виробництв.

За даними радіоекологічної лабораторії Херсонського ЦГМ в жовтні потужність експозиційної дози гама-випромінення (ПЕД) на пунктах спостережень Херсонської області знаходилась в межах 6-15 мкР/год, що відповідає фоновим значенням (максимально допустиме значення рівня природного фону становить 24 мкР/год). Сумарна бета-активність атмосферних випадань за попередній місяць складала в середньому по Херсонській області – 1,6 Бк/м²/за добу. Радіаційний фон на всій території області був стабільним. Перевищень допустимих (за НРБУ-97) концентрацій радіонуклідів у атмосферному повітрі протягом жовтня на території Херсонської області не зареєстровано.

Лабораторія спостережень за забрудненням поверхневих вод Каховської ГМО в жовтні проводила спостереження в Каховському водосховищі та нижньому Дніпрі в межах Херсонської області від м. Берислав до м. Херсон. Стан поверхневих вод у жовтні задовільний.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також