Підтримати нас

Забудовна вакханалія: як мешканці Скадовська протистоять будівництву автомийки в житловому кварталі

Автор статті
30 вересня 2021 15:05
2,299
Поширити:

Скадовчани вже декілька місяців намагаються зупинити незаконне будівництво, яке почалося без дозвільних документів по вулиці Покровська, 65. Сусіди побоюються, що поруч із ними будують автомийку, адже нові господарі вмонтували в землю великотоннажні циліндри й проводили на ділянці бурові роботи без жодного на це дозволу.

 Будувати автомийку на даній ділянці не можна, оскільки її цільове призначення розраховано під будівництво житлового будинку, господарських будівель і споруд.  

Початок незаконного будівництва у Скадовську по вул. Покровська, 65

Хазяйнують по вулиці Покровська, 65 власники приватного підприємства “Скадовськ позитив-авто”, Носкова Марина Костянтинівна та Лук’янчиков Володимир Володимирович. Вони придбали ділянку 15 березня 2021 року, зруйнували старий будинок і вже влітку почали нове будівництво.

Поруч живе Ірина Рябова, жінка розповідає, що за узгодженням про будівництво по сусідству до неї ніхто не звертався. Вона почала бити на сполох, коли побачила, як на сусідню ділянку  заїхала важка техніка. Ірина запитала дозвільні документи на будівництво, але їх показувати відмовилися. Довелося викликати поліцейських, проте правоохоронці ніяк не допомогли, лише зафіксували факт, що за даною адресою йдуть будівельні роботи.

Міській владі Скадовська не було відомо, що за об’єкт будується, на підставі яких документів і що буде збудовано в результаті. Якщо це буде автомийка, то виникає питання: куди діватимуться стічні води від миття машин? А воно є ключовим для міста, що має офіційний статус курорту. У разі порушень під час роботи миючі синтетичні засоби, нафтові залишки, солі, мастильні речовини, бруд та пісок з мийки можуть потрапити в море, а в найгіршому варіанті забруднювати питну воду. 

Зупинити всі роботи й вирішити питання з дозвільними документами висловив у своїй претензії до власників ділянки міський голова Скадовська Олександр Яковлєв. Також він звернувся до правоохоронців з проханням провести досудове розслідування. 

Проте напередодні стало відомо, що Херсонобленерго збирається провести електролінію до будинку, якого, до речі, на той момент уже не було, адже його зруйнували нові власники. Мешканці Скадовська забили на сполох, коли побачили проєкт рішення на сайті Скадовської міськради, де у разі його прийняття дозволяють провести електричну комунікацію до декількох будинків у Скадовську. Зрозуміти, яких саме, важко, адже адреси вказані без номерів будинків, а кадастрові номери, що вказані в проєкті рішення, карта не знаходить і рекомендує перевірити правильність введених даних. Проте мешканці впевнені, що обленерго планує провести електрокомунікації саме до ділянки, де ведеться будівництво автомийки, адже напередодні стало відомо про клопотання до міського голови від херсонського обленерго з проханням тимчасово надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на час проведення реконструкції лінії електропередач по вулиці Покровська, 65.

Завдяки тиску громадськості більшість депутатів на сесії Скадовської міської ради це рішення не підтримали. Але той самий проєкт рішення знову з’явився на сайті міськради і може увійти до порядку денного наступної сесії. 

Будівництво не припинилося навіть після арешту поліцією бурової техніки під час візиту туди комісії, яка складалася з депутатів Скадовської міської ради на чолі з першим заступником міського голови Олександром Грищенком та разом із депутатом Херсонської обласної ради  Сергієм Кульчиковським. Комісія провела обстеження об'єкту та зафіксувала факт буріння свердловини на ділянці без дозвільних документів.

Також встановлено, що власники збудували бетонне мощення й вийшли за межі ділянки й захопили приблизно 2 метри території громадського користування. Виконком доручив його демонтувати комунальному підприємству “Очисні споруди”. 

Через декілька місяців активного будівництва, а саме 25 серпня, приватне підприємство “Скадовськ позитив-авто” отримало дозвільні документи. Щоправда, на будівництво одноповерхового житлового будинку. 

Витяг з ДАБІ про початок будівництва

Враховуючи ігнорування власниками ділянки елементарних вимог закону й пересторогу сусідів жити впритул до автомийки, юрист та адвокат Громадської приймальні БО "Фонд милосердя та здоров'я" Олександр Данилов радить звертатися до суду. Але спочатку сусідам необхідно звернутися до фахівців комітету Скадовської міської ради відділу містобудування, архітектури та земельних відносин з проханням здійснити перевірки, де зафіксують, чи дійсно все, що будується, відповідає проєкту. 

Якщо експерт при огляді ділянки зафіксував відхилення від проєкту будівництва, тоді з цим документом потрібно звернутися до суду й просити забезпечення позову шляхом заборони вчиняти будь-які дії з будівництва. У разі, якщо будівництво продовжиться, то на власників ділянки чекає кримінальне покарання за невиконання рішення суду. 

За безоплатною консультацією звертайтеся за до юристів Громадської приймальні при Благодійній організації "Фонд Милосердя та здоров'я". 

Адреса: Херсон, вул. Бориса Мозолевського (Фрунзе) буд. 2, офіс 19 (1 поверх).

Попередній запис за телефонами: (0552) 49-60-03, +38(066) 7909021

Email: FMZ_pravo@ukr.net

Графік прийому: 

  • понеділок – з 9.00 до 17.00
  • вівторок – з 9.00 до 17.00

Перерва з 12.00 до 13.00.

На головному фото: Поліція арештовує бурову техніку.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ