Підтримати нас

«єМалятко»: все, що необхідно знати батькам

Автор статті
07 грудня 2020 16:00
2,430
Поширити:

З жовтня цього року в Україні на порталі “Дія” працює онлайн-сервіс “єМалятко”, він об’єднує послуги, пов’язані з народженням дитини. Тепер батьки замість довгих черг та заповнення незліченної кількості заяв можуть за 30 хвилин оформити онлайн всі необхідні документи для новонародженої дитини.

Головна перевага сервісу – це економія часу та сил молодих батьків. 

Як скористатися сервісом

Щоб скористатися послугою «єМалятко», потрібен кваліфікований електронний підпис (КЕП) одного з батьків (найпростіший спосіб отримати його на сайті ПриватБанку)  та електронний медичний висновок про народження дитини (раніше його видавали тільки в паперовому вигляді, тепер батькам має приходити SMS-код). 

Для оформлення довідок необхідно зареєструватися на порталі diia.gov.ua, обрати сервіс “єМалятко”. Тоді заповнити онлайн-заяву, обрати додаткові послуги та підписати заяву електронним підписом.  

Іншому з батьків потрібно підписати заяву своїм електронним підписом якщо:

 • батько та мати дитини не перебувають в офіційному шлюбі;

 • батько та мати дитини мають різні прізвища;

 • батько та мати дитини зареєстровані за різними адресами (у випадку замовлення послуги з реєстрації місця проживання дитини).

Посилання на заяву на порталі Дія надійде іншому з батьків на електронну пошту.   

Батьки можуть отримати одразу 9 послуг за однією заявою:

Обов'язкові послуги:

 • реєстрація народження дитини (свідоцтво про народження);

 • визначення походження дитини (інформація про батьків).

Додаткові:

 • призначення допомоги при народженні дитини;

 • реєстрація місця проживання;

 • визначення належності дитини до громадянства України;

 • присвоєння дитині номера платника податків (РНОКПП);

 • внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (УНЗР);

 • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів;

 • призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім'ях.

Звернутися за отриманням послуг сервісу можна протягом року з дня народження дитини. При цьому слід зазначити, що батьки зобов’язані не пізніше одного місяця від дня народження дитини зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України). Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини тягне за собою штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення). Скористатися сервісом можуть лише батьки, які не порушили цей термін.

А відповідно до статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання новонародженої дитини необхідно зареєструвати протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

Отримання всіх послуг - безкоштовне, окрім реєстрації місця проживання, за це необхідно сплатити адміністративний збір - 13,6 грн. Оплатити його можна одразу на сервісі або з банківської карти, або з мобільного телефону. 

Зверніть увагу, що батьки не зможуть отримати послуги онлайн, якщо:

 • у дитини вже є свідоцтво про народження;

 • у пологовому будинку батькам видали медичне свідоцтво про народження старого зразка (форма 103/о);

 • дитина народилася поза лікувальним закладом;

 • дитина народилася поза межами України;

 • один з батьків дитини є громадянином іншої країни;

 • шлюб між батьком та матір'ю було укладено в іншій країні.

Коли батьки отримають замовлені послуги

Повідомлення про успішну держреєстрацію чи відмову з’явиться в особистому кабінеті на порталі і буде відправлено на електронну пошту  не пізніше наступного робочого дня. Коли свідоцтво про народження буде готово, забрати його можна у відділі ДРАЦС або отримати Укрпоштою (батьки обирають при заповненні заяви).           

Рішення про присвоєння РНОКПП та УНЗР  ухвалять не пізніше наступного робочого дня, а номери будуть записані до свідоцтва.

Рішення про реєстрацію місця проживання буде ухвалено не пізніше наступного робочого дня. Актуальне місце реєстрації ви зможете побачити в е-свідоцтві про народження в мобільному застосунку Дія. Якщо вам необхідно отримати витяг про зареєстроване місце проживання, необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг.

Рішення про призначення допомоги при народженні та допомоги на дитину з багатодітної сім'ї буде ухвалять протягом 10 днів. Кошти будуть зараховані на вказаний рахунок у найближчий виплатний період (до 8 або 25 числа кожного місяця).

Внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів відбувається автоматично у день подання заяви.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ