Підтримати нас

Фестивалі у громадах: дозвілля та користь

28 грудня 2020 15:00
2,494
Поширити:

Фестивалі - чудова можливість не тільки урізноманітнити дозвілля мешканців, а й допомогти громаді заявити про себе та привернути увагу жителів всього регіону. На Херсонщині за останні роки з'явилося багато фестивалів, які проводять новостворені громади, пропонуємо вам дізнатися про декілька з них.

Частинка Німеччини на Херсонщині 

Селище Високопілля засноване 1869 року німцями-колоністами й мало назву Кронау, тому  тут збереглося декілька архітектурних пам’яток, історичні артефакти, а в оселях місцевих жителів збереглись деякі німецькі традиції.

У 2019 році Високопільська об’єднана територіальна громада перемогла у Всеукраїнському конкурсі культурно-мистецьких проєктів «Малі міста - великі враження», проведеному Міністерством культури в партнерстві з Асоціацією міст України і отримала грант на проведення фестивалю німецької та української культур «Кронау-Фест».

Як розповів Високопільський селищний голова Руслан Застава, мета фестивалю  - розвиток громади, вивчення та популяризація німецької історико-культурної спадщини, а також привернення уваги до Високопілля як туристичного краю.

На центральній площі біля Центру культури і дозвілля влаштували сцену, на якій зі 150-річчям селища високопільчан вітали понад 30 колективів не тільки з Херсонщини, а й з Дніпропетровщини, Миколаївщини, Мелітополя і Запоріжжя.

Гості фестивалю мали змогу не тільки відвідати концертну програму, а й скуштувати національні смаколики німецької та української кухні, ознайомитися з німецькими пам’ятками селища Високопілля (німецьке кладовище, млин Торліна, Кірха, школа, музей, житлові будинки). 

Фестиваль – яскравий приклад, як можна розповісти про історію свого краю та підвищити туристичний потенціал громади.

Борщ об'єднує громади

Борщ — одна з найпопулярніших українських страв. На Херсонщині це ще й страва, яка об'єднує громади, адже вже три роки поспіль тут проходить кулінарний фестиваль "Таврія-борщ". Фестиваль не має постійного місця проведення, у 2018 та 2020 році він відбувався в рамках фестивалю “Душа півдня”, у 2019 - «Гобелен-фест».

Щороку учасники зі всієї Херсонщини готують декілька десятків різноманітних борщів. За роки фестивалю чого тільки херсонці не куштували: поряд з традиційним та зеленим борщем кулінари готували борщ зі смаженими бичками, карасями, раками, виноградом, ну і як же без символу Херсонщини - кавуна та іншими незвичними для цієї страви продуктами.

Переможців визначали не тільки за смаковими властивостями страви, а й умінням яскраво презентувати свій борщ.

Такі фестивалі зближують мешканців громад з різних куточків області та дають змогу популяризувати українські традиції.

“Перлина Присивашшя”

Цього року, попри карантин, Присиваська ОТГ вирішила провести на Іванівській косі затоки Сиваш перший фестиваль народної творчості “Перлина Присивашшя”.

Для безпеки відвідувачів на території фестивалю встановили пункт видачі засобів індивідуального захисту, де кожен мав можливість отримати безкоштовно захисну маску, захисні рукавички або обробити руки антисептичним засобом.

На гостей та жителів Присиваської ОТГ чекали виступи колективів з різних куточків Херсонщини. Поряд зі сценою влаштували роздрібну торгівлю, а на березі Іванівської коси затоки Сиваш встановлено декілька фотозон. 

Також відвідувачі могли ознайомитися з історичними місцями та пам’ятками громади, відвідавши локації туристичного маршруту, який було розроблено в громаді.  

Такі фестивалі планують зробити щорічними, щоб з кожним роком збільшувати туристичний потенціал громади.

Фото Вгору та з архіву фестивалів

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів