Вхід

MKU

Херсонці зможуть відслідковувати кількість громадського транспорту онлайн

Рекомендовані Херсонці зможуть відслідковувати кількість громадського транспорту онлайн

Активісти разом із міським Управлінням транспорту створили онлайн-таблицю, яка відображає кількість транспортних засобів на вулицях.

Волонтер проекту «Херсон. Транспорт 2.0. Перезавантаження» Ярослав Концевий уже декілька років разом з однодумцями намагається досягти якості та публічності в царині громадського транспорту Херсона. Один з останніх результатів його діяльності — зведена онлайн-таблиця, на якій можна визначити кількість автобусів та тролейбусів  на маршрутах. За даними, що надає Управління транспорту, можна дізнатися, наскільки відрізняється фактична та запланована кількість автобусів, що вийшли та мали вийти на лінії. Одразу впадає в око хронічна нестача транспорту на певних «збиткових» маршрутах та перевиконання плану на тих напрямках, що приносять гроші. Наприклад, на 3-му маршруті, що поєднує передмістя Комишани з Херсоном, постійно не вистачає 23 (!) автобуси, у  той же час  на маршрути 14 або 17 майже щодня виїжджає більше транспорту, ніж заплановано. За словами Ярослава Концевого, за цих ситуацій можна було б переставляти автобуси з одного маршруту на інший. Але завжди є «але»:

"І трійку, і чотирнадцятий обслуговує міське комунальне підприємство «Херсонкомунтранссервіс», — підкреслює Ярослав. — Тож вони могли б змінювати кількість автобусів на різних напрямках у залежності від інтенсивності пасажиропотоку. Але всім відомо, що це КП займається перепродажем «путівок» на маршрути приватним перевізникам. А останні, звісно, не зацікавлені у виїзді на збиткові напрямки".

У той же час, як пояснює очільниця Управління транспорту Марина Віркун, конкретно з цими двома маршрутами ситуація скоро вирішиться:

"Переглядаємо розклад трійки, схему маршруту, щоб внести відповідні зміни, — розповідає Марина Віркун. — Щодо чотирнадцятого, то там мають бути автобуси більшого розміру, які перевізник-«суборендар» шукає,  де придбати. Плануємо закупати автобуси безпосередньо на КП «ХКТС», тож буде простіше обслуговувати певні напрямки".

Також, як стверджує Ярослав Концевий, за допомогою онлайн-таблиці можна наочно оцінити відповідальність кожного з перевізників:

"Наразі у людей немає розуміння, що це різні перевізники, — пояснює Ярослав. — Ця статистика буде накопичуватися, щоб можна було провести паралелі і побачити, в які дні виходить більше або менше автобусів. Кампанію зі змін у громадського транспорту ми намагаємося проводити максимально відкрито, тож херсонці тепер мають зручну інформацію щодо кількості транспорту. Тож можуть спитати в керівників міста, чому виїхало менше автобусів, писати скарги".

Втілив ідею та підтримує її Ярослав власним коштом. Головна ідея — надати містянам ще один інструмент для контролю громадського транспорту. Також він би хотів, щоб його систему запозичили й інші міста, бо вона зручна не тільки для людей, але й для диспетчерських. Для зручності користування він також запрошує містян приєднатися до чат-ботів «Транспорт Херсона — чат» у Телеграмі або Вайбері, щоб отримати свіжу інформацію про кількість автобусів одразу на обраний месенджер. 

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее