Підтримати нас

Тіна Кароль, Джамала і ONUKA приміряли народні костюми, щоб допомогти музею

Vgoru
03 листопада 2018 11:28
467
Поширити:

Тіна Кароль, Ната Жижченко (ONUKA), Джамала, учасниці Dakh Daughters Соломія Мельник та Наталка Галаневич долучилися до створення благодійного календаря "Щирі. Свята"

Співачки приміряли автентичні святкові строї. Для образу Тіни Кароль підібрали унікальне весільне гуцульське вбрання, яке спеціально для зйомки привезли з Івано-Франківської області. Бавовняна сорочка вишита хрестиком та підперезана коштовним жакардовим поясом. Стрій доповнює вінок зі сухозлітки, намистин та фігурних леліток.

Ната Жижченко (ONUKA) приміряла роль старшої дружки. Святковим атрибутом для неї був калач та кептар "калинка" (плечовий одяг). Цікавим в образі є вінок квадратної форми.

"Уже втретє я беру участь у проекті "Щирі", — розповідає Ната. — Ця зйомка допомагає по-справжньому відчути глибину своїх коренів. У мене є вишиванка, яка дісталася від бабусі з Чернігова, звідки веде рід моя сім'я. Бабусі зараз уже 87 років і це її перша концертна вишиванка, в якій вона потім все життя грала у складі тріо бандуристів. Вишиванка повністю розшита бісером на старовинній тканині. Я бережу її для особливої події. Хоч вона й завелика для мене, але її аскетичність та пишність – рідкісне поєднання, і для мене це дійсно скарб".

Уперше долучилася до благодійного проекту та приміряла традиційний весільний костюм співачка Джамала. У її святковій вишиванці відображена восьмикутна зірка – символ гармонії, рівноваги та краси.

"Пам'ятати своє коріння, знати свою історію й традиції – це важливо для кожної сучасної людини, — коментує Джамала. — Я спеціально обрала саме весільне вбрання, тому що для мене найбільш вражаючим та хвилюючим є обряд одягання нареченої. Я була на традиційному весіллі на Волині, і на мене справили величезне враження місцеві обряди, які походять з сивої давнини. Вразили настільки, що дещо запозичила для власного весілля. Я люблю поєднувати сучасне і традиційне.

У гардеробі маю декілька вишиванок. З однією із них пов'язана дуже особлива історія. Коли я збиралася на Євробачення, вирішила, що на всіх прес-конференціях буду з'являтися в одязі з елементами українського народного костюма. Вже після перемоги я зрозуміла, що мені не вистачає ще одного вбрання – в якому я могла б вийти до журналістів, коли прилечу до Києва. Тож цю вишиванку передали мені літаком до Стокгольма і після повернення в Україну я була саме в ній".

Образи героїнь доповнили коштовним на той час намистом з дутого скла, яке поєднували з дукатами, коралами і бурштином.

Учасниці гурту Dakh Daughters були у строях з Центральної України. Увагу привертають пишні сорочки з модною брокарівською вишивкою та каламайкові пояси. Для образів Наталки та Соломії спеціально приготували жайворонків. Саме такими виробами з тіста українці зустрічали весну.

"У мене багато елементів народного одягу, які я часто поєдную з сучасними тенденціями. Є й старовинна закарпатська сорочка, якій 150 років. Це дуже рідкісний екземпляр", — розповідає Соломія Мельник.

"Від моєї бабусі мені дісталася вишита сорочка, у якій поєднані елементи молдавських та українських орнаментів. Такий мікс досить нетиповий і особливий для мене", — ділиться історією Наталка Галаневич.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів