Старий Несебр - чарівний болгарський півострів. Фоторепортаж

Стара частина міста Несебр - чарівне місце, буквально створене для тривалих прогулянок. Вона є важливим історико-культурним надбанням не тільки Болгарії, але і світу, оскільки перебуває під захистом ЮНЕСКО.

Несебр був заснований 3000 років тому. Старе місто сьогодні з'єднане з іншою частиною міста невеликим перешийком, який можна проїхати автомобілем, або навіть пройти пішки.

У місті багато середньовічних церков і храмів.

Однією з головних визначних пам'яток Несебра можна назвати церкву Христа-Пантократора. Її побудували в XIII - XIV столітті. 

Досить цікавими є руїни Старої Митрополії або церкви Св. Софії. Вважається, що місце, де зараз стоїть церква, раніше було центром Старого міста. Зведення собору датується кінцем V - початком VI століття. Роботи над храмом проходили тривалий час, нинішні обриси він придбав на початку IX століття. У 1257 році храм був розграбований венеціанцями, багато релігійних реліквій були згодом відвезені до церкви Сан-Сальваторе в Венеції. 

Напевно, найбільший затишок і чарівність старому місту надають саме старі двоповерхові  будиночки. Виглядають вони дуже незвично: перший поверх збудований з каменю, а другий - з дерева. Цьому є дуже логічне і функціональне пояснення: раніше перший поверх використовувався як холодильник (кам'яні стіни не дозволяли прогріватися приміщенню, що зберігало продукти довше). Другий поверх - дерев'яний, це дозволяло повітрю циркулювати і остуджувати прогріті гарячим болгарським сонцем будинки. У старому центрі заборонено будувати будинки іншого стилю або поверховості.

За матеріалом tochka.net

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...