Підтримати нас

Кіно у прифронтовій зоні під час війни

Автор статті
26 березня 2024 16:00
420
Поширити:

Після  24 лютого 2022 року в один день у Херсоні закрилися всі музеї, театри, кінотеатри, будинки культури, бібліотеки. Вторгнення росіян і окупація змусили містян виїжджати на підконтрольні Україні території та до країн закордоння. Але вже після звільнення правобережної Херсонщини люди стали повертатися в рідне місто й відновлювати роботу розграбованих росіянами закладів культури.

Зі скороченим штатом, із недостатнім фінансуванням, у надскладних умовах продовжує працювати КП “Кіновідеопрокат” Херсонської обласної ради. У його будівлю вже кілька разів прилітали снаряди ворожої артилерії, а в січні 2024 року підприємство відключили від електропостачання за борги росіян. І тепер енергетики вимагають від працівників “Кіновідеопрокату” відшкодувати борг окупантів.

 

Торік, попри всі труднощі, “Кіновідеопрокат” зумів провести 35 показів у 17 населених пунктах Херсонщини. Переважна більшість глядачів – діти, які дуже скучили за великим екраном.

Для дітей кінопоказ – це й можливість зустрітися зі старими та набути нових друзів. А ще – живе спілкування, якого під час війни в прифронтових населених пунктах дуже не вистачає.

Кінопокази завжди влаштовують у безпечних місцях. Часто до заходу долучаються волонтери, які пригощають дітей солодощами.

Комунальне підприємство “Кіновідеопрокат” Херсонської обласної ради долучене до Всеукраїнської програми – “Кіно заради перемоги. Дивись українське”. Сьогодні дітям показують мультик “Мавка-Лісова пісня”.

Директор “Кіновідеопрокату”, а сьогодні він ще й водій, вантажник та кіномеханік Юрій Коваль готується розпочати показ.

Гуртом завжди цікавіше.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ