Стало відомо, коли обиратимуть членів Громадської ради доброчесності

Збори представників громадських об'єднань, на яких будуть призначені члени Громадської ради доброчесності, відбудуться в приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів 17 грудня.

Про це повідомила прес-служба Вищої кваліфікаційної ради суддів.

Рада доброчесності – постійний незалежний орган у системі судоустрою України. Завдання членів ради – допомагати Вищій кваліфікаційній комісії обирати кандидатів на посади у відповідності до критеріїв професійної етики.

"Рада доброчесності збирає, перевіряє та аналізує інформацію щодо кандидата на посаду судді і надає Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію щодо нього або, за наявності відповідних підстав, висновок про невідповідність критеріям професійної етики та доброчесності, який додається до досьє кандидата на посаду судді або до суддівського досьє", – пояснюють суть діяльності ради на офіційному сайті органу.

Громадська рада складається з 20 членів, які обираються строком на два роки і працюють на волонтерських засадах. Ними можуть бути представники правозахисних громадських об'єднань, науковці-правники, адвокати, журналісти, які є визнаними фахівцями у сфері своєї професійної діяльності, мають високу професійну репутацію та відповідають критерію політичної нейтральності та доброчесності.

"На виконання частини шістнадцятої статті 87 закону в.о. голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначено 17 грудня 2018 року датою проведення зборів представників громадських об'єднань", – повідомляють у ВККС.

Участь у майбутніх зборах візьмуть 12 громадських об'єднань, які ВККСУ раніше визнала такими, що відповідають вимогам до участі у зборах. Зокрема, це ГО "Центр демократії та верховенства права", ГО "Центр ЮЕй", ГО "Центр політико-правових реформ", ГО "Центр громадянських свобод", ГО "КримСОС", ГО "Всеукраїнська громадянська платформа "Нова країна", ГО "Громадський люстрацій ний комітет", ГО "Центр економічної стратегії", ГО "Фундація DEJURE", Всеукраїнська громадська організація "Асоціація правників України", ГО "Інститут прикладних гуманітарних досліджень" та ГО "Український центр європейської політики".

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини