Про забруднення повітря у Херсоні та області

Херсонським ЦГМ ведеться постійний моніторинг забруднення навколишнього природного середовища, а саме: забруднення атмосферного повітря, радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища та забруднення поверхневих вод суші.

За даними лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря в місті Херсоні у грудні 2019 року відмічалось перевищення середніх концентрацій по діоксиду азоту в Шуменському мікрорайоні – 4,9 ГДК, на площі – 3,1 ГДК та по вул. Перекопській – 2,6 ГДК; по оксиду азоту в Шуменському мікрорайоні – 1,8 ГДК; забруднення фенолом перевищувало середню концентрацію тільки на площі Перемоги - 1,2 ГДК, по формальдегіду: в Шуменському мікрорайоні 2,5 ГДК, на площі Перемоги – 1,7 ГДК, на вул. Перекопській без перевищень. Рівень забруднення в грудні аналогічний минулому року.

Про це повідомляє Херсонський обласний центр з гідрометеорології.

Завислі речовини (пил) - це продукт згоряння усіх видів палива, а також виробничих процесів. Мають як антропогенне, так і природне походження, наприклад при ерозії ґрунту.

Оксиди азоту – речовини, які потрапляють в атмосферу з антропогенними викидами від промисловості, електростанцій і транспорту. Вони утворюються у процесі згоряння органічного палива при високих температурах.
Фенол присутній у викидах підприємств чорної металургії, меблевої, нафтохімічної і нафтопереробної промисловості, а також фармацевтичних виробництв.

За даними радіоекологічної лабораторії Херсонського ЦГМ в грудні потужність експозиційної дози гама-випромінення (ПЕД) на пунктах спостережень Херсонської області знаходилась в межах 10-17 мкР/год, що відповідає фоновим значенням (максимально допустиме значення рівня природного фону становить 24 мкР/год). Сумарна бета-активність атмосферних випадань за попередній місяць складала в середньому по Херсонській області – 1,7 Бк/м²/за добу.

Радіаційний фон на всій території області був стабільним. Перевищень допустимих (за НРБУ-97) концентрацій радіонуклідів у атмосферному повітрі протягом грудня на території Херсонської області не зареєстровано.

Лабораторія спостережень за забрудненням поверхневих вод Каховської ГМО в грудні проводила спостереження в верхній частині Каховського водосховища від м. Запоріжжя до м. Нікополь. Надзвичайних ситуацій не зафіксовано. Стан поверхневих вод у грудні задовільний.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини