Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Від Малевича до Криволапа. Вісім найдорожчих художників України

Поширити:
09 жовтня 2017 11:00
457

8 жовтня в Україні відзначають День художника. НВ STYLE пропонує згадати найпопулярніших, тих, що виставляються в галереях по всьому світу і бажаних для приватних колекцій представників світу образотворчого мистецтва.

Казимир Малевич

Найдорожчим українським художником вважають Казимира Малевича, який народився в сім'ї українки і поляка в 1879 році в Києві, адже його картина увійшла в список найбільш дорогих картин світу. Супрематична композиция, написана художником в 1916 році, в листопаді 2008 року була продана на торгах Sotheby's в Нью-Йорку за 60 млн і 2 тис. доларів. Малевич починав свою творчу кар'єру як імпресіоніст, але згодом запам'ятався як один із засновників абстрактного мистецтва.

image057

Казимир Малевич. Супрематична композиція. Вартість: $60 млн

Анатолій Криволап

Уродженець Яготина Київської області 71-річний Анатолій Криволап входить до числа найуспішніших і найбільш продаваних українських художників. Картини майстра нефігуративного живопису та пейзажу продаються за шестизначні суми на провідних аукціонах світу і виставляються в багатьох музеях України. Криволап відомий своїми монохромними полотнами, в яких за допомогою різної інтенсивності одного кольору і гри тіней досягається об'ємність зображення.

krivolap_kon

Анатолій Криволап. Ніч. Кінь. Вартість: $124 тис.

Тетяна Яблонська

Майбутня художниця народилася в 1917 році в Смоленську (Росія). У 1928 році Яблонські переїхали в Україну і оселилися в Одесі, потім у Кам'янці-Подільському, Луганську та Києві. Яблонська, яка часто змінювала стиль своїх робіт, створювала картини як в повсюдному за часів СРСР жанрі соцреалізму, так і імпресіоністичні полотна, додавала нотки з народного мистецтва, а також створила кілька робіт, що близькі до руху бойчукістів. В кінці життя у художниці оніміла права рука і вона перевчилася писати лівою. На думку експертів, кожна картина художниці в приватних колекціях в середньому може коштувати до 10 тисяч доларів.

Остання картина Яблонської, написана перед смертю

Остання картина Яблонської, написана перед смертю

Олександр Ройтбурд

Одесит Олександр Ройтбурд брав участь у Венеціанській бієнале, а його творіння виставляються в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку. В інтерв'ю НВ художник заявив, що українські художники виходять за межі європейського процесу і переважно працюють виключно на локальному ринку: "Ми як і раніше за залізною завісою". Проте перша картина Ройтбурда із серії Прощай, Караваджо! в 2009 році була продана на аукціоні Phillips de Pury&Co в Лондоні за 97 тис. доларів.

Олександр Ройтбурд. Прощай, Караваджо. Вартість: $97 тис.

Олександр Ройтбурд. Прощай, Караваджо. Вартість: $97 тис.

Ілля Чичкан

Епатажний представник нової хвилі в українському мистецтві Ілля Чичкан є одним з найвідоміших і найбільш експонованих художників. Працює в різних видах образотворчого мистецтва: живопис, фотографія, інсталяція, відео. Влітку 2008 року його картина Воно була продана в Лондоні за 79,5 тис. доларів, однак, за словами Чічкана, він не отримав грошей від продажу: картину на аукціон виставив колекціонер.

Ілля Чичкан. Оно. Вартість: $79,5 тис.

Ілля Чичкан. Воно. Вартість: $79,5 тис.

Олекса Грищенко

Олекса Грищенко розробив власний художній напрям - динамоколір, в якому поєднав принципи кубізму й формальної мови ікони. Його оцінювали як самостійне явище в авангарді, поряд з експресіонізмом Кандинського і супрематизмом Малевича. Постійний експонент Musée National d'Art Moderne (Париж), Royal Museum in Copenhagen, Museum of Montreal. За експертними оцінками, вартість всіх творів Грищенко перевищує 700 тис. доларів.

Олекса Грищенко. Натюрморт Із крабами.

Олекса Грищенко. Натюрморт Із крабами.

Олег Тістол

У роботах Олега Тістола, який народився в Миколаївській області й зараз працює в Києві, відображений перегляд кліше радянської культури, а також риси, характерні для української нової хвилі - життєрадісність, барвистість. Він творив не тільки на банальних полотнах, а й на зовсім "нехудожніх" поверхнях - рекламних банерах, сторінках зошитів, рахунках з готелів і супермаркетів, і об'єднував особливості радянської агітації й західного поп-арту. У 2013 році робота Раскраска, розмальована відвідувачами Ukrainian Fashion Week, була продана на аукціоні за 53,9 тис. доларів.

Олег Тістол. Розфарбування. Вартість: $53,9 тис.

Олег Тістол. Раскраска. Вартість: $53,9 тис.

Іван Марчук

81-річна легенда українського живопису Іван Марчук у 2007 році потрапив до списку 100 видатних геніїв сучасності, складений британською газетою The Daily Telegraph. Творча спадщина художника налічує близько 5000 творів, він провів близько 130 персональних і близько 50 колективних виставок. Марчук творив у різних жанрах, проте став засновником окремого стилю - «пльонтанізм» (від українського диалектизма «пльонтати») - в ньому фарби наносяться тонкими лініями, а їх переплетення під різними кутами дає ефект об'ємності й світіння.

Іван Марчук. Місячні квіти. Вартість: $7,5 тис.

Іван Марчук. Місячні квіти. Вартість: $7,5 тис.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів