Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Чи можна пити кефір на ніч, які він має властивості, кому потрібно вживати кефір, а кому не варто – відповідає лікарка

Поширити:
24 липня 2024 17:08
1,776
Кефір

Кефір – корисний кисломолочний продукт, що легко засвоюється організмом. Лікарка Херсонської міської лікарні ім. Є. Є. Карабелеша Олена Побер каже, що можна вживати як покупний кефір, так і робити його вдома, придбавши спеціальну закваску в супермаркеті. Або, як роблять у селах, просто відстоювати домашнє молоко в теплому приміщенні, поки шляхом бродіння молочнокислих бактерій воно не перетвориться на кефір. Ми розпитали Олену докладно про те, чим корисний кефір, як його краще вживати й чи є якісь протипоказання до вживання цього напою.

В чому полягає користь кефіру

У кефірі міститься збалансована кількість лактобактерій, які забезпечують 80 % імунітету людини та зміцнюють імунну систему. Як пояснює лікарка, відбувається це завдяки тому, що корисні бактерії впливають на травлення, позбавляють людину від закрепів, збалансовують холестерин, сприяють засвоєнню вітамінів, та інших корисних речовин. А ще молочнокислі бактерії чинять протимікробну дію, пригнічуючи ріст умовно-патогенної флори, зокрема й грибкової флори, такої як кандида та ешеріхія-колі.

Умовно-патогенна флора в межах норми присутня в нашому організмі, але при зниженні імунітету може завдавати шкоди для організму. І саме молочнокислі бактерії утримають її на безпечному для організму рівні, – розповідає Олена Побер.

Особливу увагу звертає вона й на те, що завдяки вмісту фосфору, кальцію, вітаміну K2, цей напій допомагає зміцнювати кістки й запобігає появі остеопорозу. Тому він особливо корисний людям, які мають підвищену потребу в кальції. А саме: підліткам, людям старшим за 50 років, вагітним і жінкам в період менопаузи. Але, як зазначає лікарка, через вміст у кефірі незначної кількості спиртів, маленьким дітям давати його не можна.

Ще однією цілющою властивістю кефіру є те, що він нормалізує рівень цукру в крові. Хоча в ньому і міститься невелика кількість молочних цукрів, проте цей напій можна вживати людям із діабетом. Підходить кефір і тим, хто має непереносність лактози, а умови, споживання його в обмежених кількостях.

Також завдяки вітаміну K2 кефір позитивно впливає на серцево-судинну систему, нормалізує артеріальний тиск і знижує ризик утворення тромбів.

Ми хочемо більше робити цікавих матеріалів і нам потрібна для цього ваша допомога. Підтримайте “Вгору” долучайтесь до Спільноти.

Кефір – користь і шкода


Варто зазначити, що протипоказань у кефіру небагато. Окрім дітей грудного віку, не можна його вживати при підвищенні кислотності шлунку, гастриті та виразковій хворобі. За словами лікарки, здоровій людині можна пити кефір в необмеженій кількості.

Якщо людина має якісь проблеми зі шлунково-кишковим трактом, багато кефіру вона просто не вип’є, а здорова може випити й три стакани кефіру і для неї це буде нормою, – пояснює Олена.

Жінкам і дівчатам, які вживають кефір для схуднення, вона рекомендує обирати не знежирений кефір, а напій 2.5 -3 % жирності. Бо в ньому більший рівень кальцію вітамінів і корисних речовин.

Кефір можна пити без нічого, а можна додавати в смузі зі шпинатом, з яблуком, тертим імбиром, з авокадо. Олена Побер запевняє:

 Його властивості при цьому мінятися не будуть, але таке поєднання може покращувати метаболізм і роботу шлунково-кишкового тракту.

А любителі солодкого, за її словами, можуть поласувати кефіром з печивом чи пряниками. І це теж ніяк не вплине на його засвоюваність і користь.

На питання, коли краще пити кефір, Олена рекомендує ранковий час. Тому, що в цей період метаболізм сильніший і корисні речовини кефіру засвоюватимуться якнайкраще. Але підтверджує, що можна пити його й на ніч. Адже, кефір легкий для травлення, швидко проходить через кишківник, де всотується все необхідне для організму, і не потребує виділення великої кількості ферментів підшлункової, залози, шлункового соку та жовчі.

Таким чином можна втамувати легкий голод. Але при цьому людина ляже спати з відчуттям легкості, – говорить лікарка.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів