Підтримати нас

Звідки беруться заїди на губах і як від них позбавитися

02 січня 2020 15:02
3,446
Поширити:

Бальзам для губ врятує не завжди можуть знадобитися антибіотики.

Що таке заїди на губах

Ангулярний (кутовий) хейліт, ангуліт-так називаються заїди медичною мовою. Це подразнення шкіри, яке іноді виникає в куточках губ. Воно може бути легким і давати про себе знати просто почервонінням. А може вражати шкіру аж до появи хворобливого лущення і тріщин, які кровоточать.

Звідки беруться заїди на губах

У більшості випадків спусковим гачком для виникнення ангуліту виступає слина. З різних причин вона активно накопичується в куточках губ і, випаровуючись, викликає сухість шкіри та подразнення.

Людина намагається позбутися від неприємних відчуттів і несвідомо облизує губи. Це погіршує ситуацію: слини стає більше, роздратування йде активніше.

Волога в куточках губ приваблює мікробів. Коли через подразнення виникають найдрібніші тріщини, мікроорганізми отримують можливість проникнути вглиб шкіри. Починається запальний процес. При відсутності лікування він може тривати тижнями — поки імунна система не впорається з вторгненням. А ось зробити це буває нелегко.

Справа в тому, що мікроби найчастіше потрапляють на губи з рота зі слиною. Також до запалення можуть бути причетні поширені бактеріальні інфекції — стафілокок і стрептокок. Нерідко інфікування буває множинним: спочатку грибок, потім до нього приєднуються, наприклад, стафілококи.

Чому в одних людей з’являються заїди на губах, а в інших ні?

У медиків поки немає однозначної відповіді. Але передбачається, що ключову роль тут грають два фактори: схильність до скупчення слини і особливості особистого імунітету.

Кожен з нас в один період свого життя може бути вкрай чутливий до появи ангуліту, а в іншій — не захворіє, навіть якщо буде постійно облизувати губи.

Ви потрапляєте в групу ризику в наступних випадках:

 • Форма вашого рота така, що в куточках губ є заломи, де може скупчуватися слина.
 • У вас знижений тонус лицьових м’язів. Вони обвисають, утворюючи заломи.
 • Ви носите зубні протези. Якщо вони погано підібрані, це може викликати скупчення слини в куточках губ.
 • У вас молочниця в роті.
 • Ви страждаєте від карієсу і захворювань ясен. В такому випадку мікробів у роті може бути більше, ніж хотілося б.
 • У вас вірусна інфекція, що зачіпає ротову порожнину. Спровокувати появу ангуліту може навіть звичайна ГРВІ.
 • Ви діабетик. При даному захворюванні шкіра стає вразливою для інфекцій і знижується імунітет.
 • Ваша імунна система ослаблена. Це може бути наслідком прийому деяких ліків, хіміотерапії та окремих захворювань, наприклад, ВІЛ чи Сніду.
 • У вас анемія. Її дослідники теж пов’язують з підвищеним ризиком ангулярного хейліту. Передбачається, що недолік заліза може знижувати імунітет. Анемію викликає в тому числі незбалансоване харчування або суворі дієти. Неправильно харчуєтеся – не дивуйтеся заїдам.
 • Ви літня людина. З віком лицьові м’язи провисають, біля губ утворюються складки, та й імунітет стає слабкішим.
 • У вас аутоімунне захворювання. Наприклад, вовчак, хвороба Крона, виразковий коліт.

Як лікувати заїди на губах

Це залежить від того, на якому етапі знаходиться ангуліт. Якщо мова йде тільки про роздратування, досить взяти себе в руки і перестати облизувати губи, особливо на вітрі. Також допоможе жирний бальзам для губ. Змащуйте ним куточки — це запобіжить швидкій втраті вологи і небезпечну сухість шкіри.

Як правило, така форма ангуліту проходить протягом 2-3 днів. Якщо ж роздратування затягується, стає болючим, виникають лущення і набряк, вам допоможуть терапевт або дерматолог.

Лікар з’ясує, що саме стало причиною запалення. Якщо це бактеріальна інфекція, будуть призначені антибіотики, якщо грибкова — протигрибковий засіб. Крім того, медик може порекомендувати мазь на основі стероїдів, щоб зменшити запалення.

Ну і звичайно, важливу роль відіграє спосіб життя, який впливає на імунітет. Правильне харчування, регулярні візити до стоматолога, вправи для лицьових м’язів – все це може знизити ризик виникнення ангуліту.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів