Підтримати нас

Як херсонці здійснили свої мрії

25 грудня 2019 10:08
1,144
Поширити:

Мабуть, у багатьох є ідеї, які б змінили місто на краще, але не всі скористалися можливістю втілити їх у життя.

Завдяки Громадському бюджету, який цього року запрацював у Херсоні, аж 18 ідей втілять уже в наступному році. Хоча ні, втілять 15, бо 3 проєкти вже реалізовані.

Музичні інструменти для херсонського оркестру

Завдяки першому проєкту «Хай народна музика лунає - Україну окриляє» діти, які грають в оркестрі народної творчості Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості, отримали нові музичні інструменти.

«Старим інструментам вже майже по 40 років, а деякі інструменти ми орендували в музичній школі. Ми дуже хотіли, щоб діти грали на гарних інструментах», – каже керівник оркестру Путіло Світлана Миколаївна. 

Оркестру вже 28 років, тепер у ньому грають 30 дітей від 10 до 18 років. Вони виступали у багатьох містах України. Нові інструменти допоможуть краще навчати їх, готувати до  серйозних конкурсів та фестивалів, популяризувати українську народну музику та розвивати творчі здібності.

Оркестрові купили дві віолончелі, дві скрипки, гітару, струни, ударну установку, баян, смичок контрабасовий та чохли для інструментів.

Бюджет - 100 000 грн.

«Наступного року теж збираємося подавати проєкт на Громадський бюджет. Хочемо реставрувати бандури. Вони в дуже поганому стані: три ще грають, а решту  треба ремонтувати. Купити нові - дуже дорого, тож хочемо відреставрувати ті, що є», - додала пані Світлана.

Затишок для дитячого садка

Завдяки проєкту  "Дитсадок мій дім - буде затишно в нім" у Херсонських яслах-садочку №18 повністю оновили та осучаснили м’який інвентар. Це килими,  покриття підлоги, покривала, матраци, рушники та тюлі. Оновлення зробили в усіх групах, коридорах,  ігрових зонах, у спортивному та музичному залах.

«Про Громадський бюджет дізналися з Фейсбуку і вирішили спробувати. Найскладнішим було набрати потрібну кількість голосів. Коли вже і ти, і всі твої знайомі, і знайомі знайомих, і батьки діточок, їх родичі проголосували, а голосів все одно не вистачає – це важкий етап» - розповіла авторка проєкту  Фіценко Валентина Миколаївна.

Дитячий садок виховує 214 дітей. У 2017 році міська рада виділяла гроші на 40 рушників та 54 комплекти білизни.

 «Цього, звісно, мало. Батьки, коли могли, щось оновлювали, але  ось так і одразу все оновити – здавалося нереальним. Ми дуже раді, що Громадський бюджет започаткували в Херсоні, раді, що так швидко вже реалізували декілька проєктів. Є плани взяти участь у наступному році. Ми розуміємо,  скоріше за все, щось зміниться, але плануємо», – додала директорка садочку Олена Анатоліївна.

 Бюджет проєкту - 204 280 грн.

До речі, працівники цього дитячого садочка подали одразу три проекти, і всі вони перемогли. Тож ще дві великі зміни – нові санітарні кімнати та спортивний майданчик чекають садок у наступному році.

Вільне дихання - вільне життя

 І останній проєкт, який уже реалізували, - «Вільне дихання - вільне життя» . Для дитячої поліклініки №1 лікарні імені Тропіних за кошти Громадського бюджету придбали ендоскопічне обладнання, воно уможливить точну діагностику патологій та ЛОР-захворювань у дітей.

Поліклініка обслуговує близько 20 тис. дітей. 80% пацієнтів, які звертаються до лікарні, потребують огляду ЛОР-лікаря. Раніше дітей оглядали, користуючись дзеркалом та вушною воронкою.

«Для поліклініки придбали ендоскопічну систему для огляду носа та отоскоп для огляду вух. Завдяки цьому можемо у реальному часі бачити на екрані ноутбука всі проблеми. Це точна діагностика. І ми стовідсотково можемо надати ефективне лікування. Взагалі, ендоскопія в усьому світі є «золотим» стандартом», - розповіла ЛОР-лікар Анжела Чурсіна Анжела Миколаївна.

Бюджет проєкту - 172 300 грн.

Ось так ідеї втілюються в життя. Ще 4 малих (до 250 тис.грн.) та 11 великих (до 1,5 млн грн.) проєктів  реалізують упродовж наступного року. Закликаємо херсонців бути активними та подавати свої корисні та креативні проєкти, що змінюватимуть Херсон, на Громадський бюджет наступного року.

* Інформаційна та промоційна кампанії Громадський бюджет Херсон на 2019 рік проводяться громадською організацією «ІРЦ Правовий простір», громадською організацією «Глобальний погляд», благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та Онлайн газетою «Вгору» за підтримки Херсонської Міської ради.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів