Ваш донат допомагає нам працювати й далі — для Херсонщини та всієї України.

В Одесі відкрили виставку “Незламній Херсонщині – незламний музей”

Поширити:
02 липня 2026 11:57
84
виставка в Одесі
Усі фото зі сторінки музею

В Одеському історико‑краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Незламній Херсонщині – незламний музей”. 

Про це йдеться на сторінці Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Зазначається, що експозиція діятиме впродовж усього липня. Вхід: вільний.

Директорка музею Ольга Гончарова розповіла про випробування, які пережив заклад під час повномасштабного вторгнення, та подарувала одеситам пам’ятні видання й унікальне панно “Дерево життя”, створене з уламків снарядів. 

На заході були присутні херсонці, які нині мешкають в Одесі, серед них краєзнавиця Марина Тарасова. 

  • Інформація про пограбування російськими окупантами музеїв на Херсонщині стала поширюватися в середині жовтня 2022 року, перед їхньою втечею з Херсона.
  • Ексдиректорка Херсонського краєзнавчого музею Братченко одразу стала співпрацювати з окупаційною владою та вже в середині жовтня 2022 року отримала підозру в колабораціонізмі.
  • Перші світлини пограбованого Херсонського краєзнавчого музею шокували світову спільноту.
  • Упродовж останніх трьох тижнів жовтня 2025 року російські військові обстрілювали будівлю Херсонського обласного краєзнавчого музею. Внаслідок атак у закладі зруйнована третина будівлі, пробитий дах та пошкоджені стіни. 
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів