Підтримати нас

Українська насосна станція забезпечує водою хімічні підприємства Північного Криму

Автор статті
12 жовтня 2018 05:01
783
Поширити:

На підконтрольному Україні березі озера Сиваш працює насосна станція, що забезпечує водою Кримський Содовий завод та Перекопський бромний завод на окупованій території Кримського півострову.

Про це на місці події повідомив постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін, передає кореспондент “Центру журналістських розслідувань”.

За словами Бабіна, насосна станція на мисі Кугаран наповнює водою Західний Сиваш.

“Це велика штучна водойма, яка відгороджена від решти Сивашу дамбою, яка була збудована ще за радянських часів для забезпечення хімічної діяльності Північного Криму, а саме Содового та Бромного заводів. Навіть після окупації ми можемо побачити, що на підконтрольній нам території ця водокачка працює. Ця станція перекачує воду з природного Сивашу в резервуар”, – сказав Бабін.

Представник президента стверджує, що працюють на насосній станції громадяни України, а земля знаходиться в оренді у Содового заводу, за яку він справно платить.

Насосна станція, мис Кугаран Фото Google Maps

“Не дивлячись на те, що вже чотири роки йде війна – у нас працює таке підприємство. І я вважаю що регіональна влада знала про це”, – вважає Бабін.

“Ми зараз знаходимось на території об’єкту, що включено в єдиний господарський комплекс підприємств, що знаходиться в Північному Криму. Наразі тут працюють співробітники СБУ.  Насоси на цьому заводі зараз виключені, але ще зранку ми спостерігали за їх роботою. Якщо зараз доторкнутися до них то ми відчуваємо тепло, тобто насоси ще донедавна працювали. Співробітники цієї водокачки відмовляються співпрацювати із слідчими органами”, – повідомив Бабін безпосередньо на території насосної станції, додавши, що наразі ведеться слідство.

На станції під час візиту Бориса Бабина знаходилося п’ять працівників. Один з них повідомив постійному представникові президента і співробітникам СБУ, що насосна станція належить фірми «Геомоніторинг».

Також постійний представник президента в АР Крим висловив думку, що відключення станції потягне за собою зупинку двох хімічних підприємства  Північного Криму – кримського Содового заводу та Перекопського бромного заводу.

Мис Кугаран на мапі Фото Google Maps

Насосна станція на мисі Кугаран наповнює водою відокремлений Кугаранською дамбою Західний резервуар озера Сиваш за допомогою шести насосів. 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року «Кримський содовий завод», що належить українському бізнесменові Дмитру Фірташу, заявив про рейдерську атаку «невстановленими особами з Москви і Криму». 

Продукція «Кримського содового заводу» незаконно експортується через закриті порти з території окупованого Криму. 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ