У Кракові 30 липня відбудеться бліц-виставка малюнків херсонця Сергія Офіцерова, якого російські військові викрали під час окупації Херсона. Організатори сподіваються, що вона стане початком великої виставки, присвяченої українцям, які перебувають у російських місцях несвободи.
Про це повідомили в інформаційному проєкті “Меморіал Live”.
Виставка малюнків полоненого з Херсона Сергія Оіферова стане частиною заходу “День солідарності з політичними в'язнями в Росії: українцями і росіянами”, який розпочнеться 30 липня о 17:30 у просторі Stakkato Art Space.
Додати Вгору як бажане джерело в GoogleПісля відкриття експозиції заплановані також марафон листів політв'язням та відкритий мікрофон. Одним із організаторів заходу є проєкт “Підтримка політв'язнів. Меморіал”.
Зазначається, що відкрити виставку до Кракова приїде батько Сергія Офіцерова – Геннадій Офіцеров. Вони наголошують, що метою заходу є привернення уваги до долі українських політв'язнів та людей, яких Росія незаконно утримує в місцях несвободи.
“Гостям представлять виставку малюнків Сергія Офіцерова, засудженого на 17 років у справі «херсонської дев'ятки»«Херсонська дев’ятка» — це група з дев’яти цивільних та колишніх військових із Херсона, яких російські окупанти викрали у 2022 році. Російський суд у Ростові-на-Дону незаконно засудив їх до термінів від 14 до 20 років ув'язнення за нібито підготовку замаху на колаборантів. . Ми сподіваємося, що це лише заявка на майбутню справжню виставку в Кракові. Сподіваємося, що завдяки цьому бліцу ми знайдемо майданчик та партнерів у місті для великої виставки про 20 000 українців у російських місцях ув'язнення та про розбиті плани на життя”, – йдеться у повідомленні представниці медіаресурсу “Меморіал Live” Олександри Поліванової.