Підтримати нас

У Голопристанському районі підтвердився пташиний грип

03 квітня 2020 12:47
786
Поширити:

На виконання Державного плану моніторингу інфекційних хвороб птиці на території Херсонської області у другій декаді березня поточного року проводився відбір посліду та відстріл дикої перелітної для відбору біоматеріалу.

Зразки відібраного біоматеріалу направили для дослідження до Одеської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами досліджень встановлено наявність РНК вірусу пташиного грипу типу А в біоматеріалі, який був відібраний в Голопристанському районі (мисливські угіддя села Олександрівка), повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

У зв’язку з цим 1 квітня було проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Голопристанській РДА, на якому було затверджено план заходів щодо недопущення поширення грипу птиці на території району. А 2 квітня засідання ДНПК було проведено при Херсонській ОДА, аби скоординувати дії щодо недопущення розповсюдження пташиного грипу на території області.

Проведено зонування неблагополучного пункту, визначено буферну зону та зону нагляду. У буферну зону увійшли лише мисливські угіддя Олександрівської сільської ради. У зону нагляду увійшли 4 населені пункти, у яких утримуються свійські птахи в домашніх господарствах.

З метою контролю за епізоотичною ситуацією щодо грипу птиці планується відбір стандартних зразків біоматеріалу у домашньої птиці. А також проведення додаткових епізоотичних обстежень користувачів мисливських угідь на предмет виявлення хворої чи загиблої птиці.

Також рішенням ДНПК зобов’язали структурні підрозділи Держпродспоживслужби провести додатково епізоотичні обстеження угідь Чаплинського, Новотроїцького, Каланчацького, Голопристанського, Генічеського, Скадовського, Каховського районів, біосферного заповідника «Асканія-Нова», Чорноморського біосферного заповідника, НПП «Нижньодніпровський», НПП «Азово-Сиваський», НПП «Джарилгач», прибережних зон Азовського та Чорного морів, Каховського водосховища та пониззя Дніпра задля оцінки загрози виникнення високопатогенного грипу птиці серед різних видів диких перелітних та синантропних птахів, птиці птахогосподарств та особистих селянських господарств, іншої птиці, яка утримується в неволі.

Окрім цього, заплановано провести додаткові лабораторні дослідження в Агрофірмі « Агрохолдинг Авангард», яка експортує продукцію птахівництва.

Звертаємось до власників птахів у особистих селянських господарствах! Дотримуйтесь ветеринарно-санітарних вимог при утриманні свійських птахів. Ізолюйте їх від контактів із дикими птахами , не допускайте домашню водоплавну птицю на відкриті водойми. У випадках загибелі чи хвороби птахів негайно повідомляйте про це фахівців Держпродспоживслужби. На Херсонщині останні спалахи високопатогенного грипу птиці були зафіксовані у 2017 році на територіях Каховського, Каланчацького та Генічеського районів. 

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів