Територію Херсонщини очищають від пестицидів

Розпочався процес вивезення з території Херсонської області пестицидів.

З території агрофірми «Радгосп «Білозерський» у Білозерському районі буде вивезено 65,2 тонни отрутохімікатів, які зберігаються у металевих діжках на піддонах. Ще 44,8 тонни транспортують з району роз’їзду «Срочний», 504 км, Федорівська сільська рада.

Про це повідомляє Департамент внутрішньої та інформаційної політики ХОДА.

«Всього до кінця року з Херсонської області вивезуть 110 тонн на загальну суму понад 6 млн грн», - зазначив Сергій Козир, заступник голови облдержадміністрації.

Виконавцем робіт через систему Prozorro обрано С.І. ГРУП ЛТД.

Всього в області виявлено 1880 тонн непридатних до використання пестицидів. З 2012 року процедура їх вивезення була зупинена, але сьогодні процес запущено знову.

Як повідомив Юрій Попутько, директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, єдиний шлях – це повна утилізація через транскордон на підприємствах в іноземних країнах. Він також підкреслив, що проведено тендер та обрано фірму-переможця, що починає відповідні роботи.

За словами представниці компанії-виконавця робіт Катерини Ісаєвої, розпочато перезатарювання пестицидів у біг-беги. Безпеку під час транспортування передбачено. Отрутохімікати перемістять у спеціальну тару, завантажать у машини та через Одеський морський порт доставлять до Франції, де їх утилізують.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також