Рятувальники застерігають херсонців

26 вересня о 16:43 до Служби порятунку Каховського району поступила інформація про пожежу у селі Червоний Поділ.

Прибувши за місцем виклику вогнеборці 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини з’ясували, що горить суха трава, лісосмуга та післяжнивні залишки. Чергове відділення на АППД відразу приступили до гасіння і вже о 17:25 локалізували пожежу, а о 18:25 ліквідували повністю на площі 0,5 га.

Незважаючи на всі застереження рятувальників, громадяни все ж продовжують практику випалювання післяжнивних залишків. Але варто пам’ятати, що нерідко такі дії призводять до пожеж, що загрожують лісовим насадженням та іншим сільськогосподарським угіддям, а іноді й до травмування або загибелі людей. Нагадаємо про те, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність.Порушникові загрожує накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів (170-340 грн) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн).

Головне управління ДСНС України у Херсонській області вкотре наголошує на важливості дотримання громадянами правил пожежної безпеки. Категорично забороняється використовувати на відкритих територіях поруч із сільгоспугіддями, лісопарковими зонами, торфополями відкритий вогонь, розводити багаття, випалювати траву, стерню та інші рослинні рештки, кидати в траву та на узбіччя доріг недопалки.

У разі якщо ви помітили займання в лісах, полях, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». 

ГУ ДСНС України у Херсонській області

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також