На Херсонщині вантаж з насінням кукурудзи повертають до США

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області прийняло рішення про повернення вантажу кукурудзи насіннєвої, гороху та сої, які надійшли зі Сполучених Штатів Америки без необхідних фітосанітарних сертифікатів.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

На сьогодні всі вантажі, які ввозяться на територію України з-за кордону оформлюються за допомогою автоматизованої системи «єдине вікно». Так, отримувачем вантажу кукурудзи насіннєвої, гороху та сої, які надійшли на розмитнення до Митного терміналу «Транзит – Юг» (м. Олешки, Херсонська область),  до «єдиного вікна»  були подані  копії фінансових документів. Документи, необхідні для проходження фітосанітарного контролю, відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 25 липня 2016 року № 657 надані не були. 

Отримувачу запропонували надати відповідні документи, але ні до «єдиного вікна», ні в паперовому вигляді вказані документи не надійшли. Відповідно до вимог Закону України «Про карантин рослин», зважаючи на неможливість ідентифікувати вантаж та  існування ризику ввезення в Україну регульованих шкідливих організмів і було прийнято таке непопулярне рішення.  

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також