Підтримати нас

Херсон в заручниках ТЕЦ: міська комісія з питань ТЕБ звернулась з вимогою розпочати подачу газу

Vgoru
13 листопада 2018 06:32
606
Поширити:

Ситуація з Херсонською ТЕЦ близька до надзвичайної. Таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Станом на 12 жовтня АТ «Херсонська ТЕЦ»  не розпочала постачання теплоносія. Це загрожує виникненням надзвичайних ситуацій у місті.

Оскільки ТЕЦ є державним підприємством, місто стало заручником ситуації через дії керівництва підприємства та самоусунення органів державної влади від прийняття необхідних управлінських рішень, внаслідок чого не було своєчасно забезпечено вступ на посаду нового керівництва вказаного підприємства.

Згідно ст.29-30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до компетенції міської влади належать повноваження лише щодо управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності.

За словами нинішнього керівника ТЕЦ Віктора Судака, проблеми підприємства зумовлені багаторічними заниженими тарифами на теплопостачання від ТЕЦ, через що виник борг від населення у розмірі 61 млн.грн., заборгованість підприємства перед НАК "Нафтогаз України" та, внаслідок цього, відсутність лімітів на газ.

 Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, враховуючи значну соціальну напругу серед населення міста, яка викликає недовіру до органів влади, звернулась до регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо негайного розгляду на засіданні регіональної комісії питання про початок надання АТ «Херсонська ТЕЦ» послуг з теплопостачання. Для цього необхідно прийняти рішення про розпломбування засувки на мережі газопостачання АТ «Херсонська ТЕЦ»,  подачу газу на станцію ТЕЦ для включення її в роботу та подачі теплоносія до споживачів і їх опалення.

Окрім того, департамент житлово-комунального господарства Херсонської міської ради отримав доручення підготувати пропозиції щодо переведення об’єктів житлового фонду та соціальної сфери міста, які отримують теплоносій від АТ «Херсонська ТЕЦ», на опалення від інших джерел теплопостачання (квартальні, дахові, блочно-модульні котельні та ін.). Також буде розглянуте питання про надання жителям Херсона права на встановлення автономного опалення в багатоквартирних житлових будинках.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко сьогодні має провести термінову нараду з питання надання номінацій декільком держпідприємствам України, у тому числі, для Херсонської ТЕЦ.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ