Книгу презентували в межах Документально-містичної виставки «Херсон. Степ тримає» 19 липня 2025 року.
“Поговорили про український Південь: як його окреслити географічно, хто там проживає та як змінилося життя людей із початком окупації та повномасштабною війною. Вийшла дуже щемка розмова, у якій було багато болю, але знайшлося місце й для ще більшої кількості любові”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що незабаром будуть анонси нових презентацій The Flood в інших містах.
У центрі сюжету – Годинникар, який прибуває до Херсона та відкриває для себе цей регіон. Він зустрічається із військовими, волонтерами та місцевими мешканцями, які діляться з ним своїми історіями втрати й опору, виживання і допомоги іншим.
Як розповів Євген журналістці "Вгору", ідея книги народилась із поїздок його волонтерської команди на Херсонщину у дні, коли її жителі потерпали від наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС.
Військові РФпідірвалиКаховську ГЕС 6 червня 2023 року. Через це булозатоплено600 км² території Херсонщини. У населених пунктах, розташованих вище греблі Каховської ГЕС, виникла проблема з питною водою. В ООН оцінювало, що Україназазналазбитків на суму майже $14 мільярдів через руйнування греблі.
В ефірі “Вгору” Іван Мойсієнкоповідомив, що у червні він бачив проростки верби, що підіймались над землею на 2-3 сантиметри, максимум на 10. А вже 19 жовтня там побачили дерева більше ніж 2 метри заввишки. Там вперше майже за 70 роківвідбулосяводопілля.
В ефірі “Вгору” докторка біологічних наук Анна Куземкорозповіла, що найбільш оптимістичний прогноз щодо території колишнього Каховського водосховища, що далі формуватиметься заплавна рослинність.
Раніше в ефірі “Вгору” Іван Мойсієнкорозповідав, що верби, які почали рости минулого року на території колишнього Каховського водосховища, добре перезимували. У них вже майже повністю розкрилися листки. І водопілля сприятиме подальшому росту верб і заростанню нових ділянок.
У 2025 році на деяких ділянках можна помітити сліди кабанів. Ці тварини заселили місцину ще минулої весни. Крім ссавців колишнє водосховище заселили птахи. Зокрема можна побачити пірникоз та мартинів. Верби, які продовжують рости на дні колишнього Каховського водосховища, перебувають в хорошому стані. На травень 2025 року вони сягають 5-7 метрів. Найбільший діаметр стовбура – майже 8 см.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.