Підтримати нас

Види змішувачів для душових кабін

Реклама
21 червня 2024 11:13
173
Поширити:

Душовий змішувач — це різновид запірної арматури, яка призначена спеціально для встановлення в душових кабінах або боксах. На відміну від обладнання для умивальників, ванн або кухонних мийок, змішувачі для душової кабіни мають спрощену конструкцію без виливу. Вони складаються з важеля регулювання потоку води та виведення для підключення гарнітури (шланга і лійки). Деякі моделі додатково оснащуються дивертором — перемикачем між верхнім душем і ручною лійкою. Самі лійки зазвичай не входять до комплекту і купуються окремо, приєднуючись до корпусу змішувача при прихованому монтажі або до спеціального виходу для настінних варіантів.

Види сантехнічного обладнання

Залежно від способу встановлення вироби діляться на два види:

  • Настінні. Монтаж передбачає кріплення крана безпосередньо на стіну душової кабіни. Для цього типу використовуються спеціальні моделі з такими особливостями конструкції: монолітний корпус з металу або пластику цільної форми, в якому розміщуються всі робочі елементи — вентилі, перемикачі, патрубки для підведення води. Вихід для підключення гарнітури розташовується знизу або збоку корпусу. Настінні пристрої прості в установці та обслуговуванні завдяки легкій доступності всіх вузлів.
  • Приховані. Установка передбачає розміщення робочих вузлів змішувача всередині стіни, в спеціально підготовленій ніші. На поверхні стіни залишається тільки декоративна лицьова панель з важелями управління потоком і температурою води. Гарнітура приєднується безпосередньо до корпусу пристрою, розташованого за панеллю. Такий тип монтажу забезпечує акуратніший зовнішній вигляд, але вимагає ретельної підготовки ніші потрібного розміру під час ремонту або будівництва душової. Обслуговування прихованого обладнання ускладнене порівняно з настінними моделями.

Для облаштування душових кабін виробники також пропонують комплексні рішення у вигляді гарнітурів і панелей. Перші мають вигляд стійки, на якій монтуються змішувач і лійки, утворюючи єдину ергономічну конструкцію. У панелях додатково інтегровані гідромасаж, ароматерапія, аудіо та інші опції. 

Який тип управління зручніший

Пристрої розрізняються за типом управління потоком і температурою води. Двохвентильні моделі оснащені роздільними важелями для регулювання напору струменя і температури, що може бути незручним у використанні. Більш ергономічний варіант — одноважільні вироби, які дають змогу точно налаштувати обидва параметри однією рукою. Найбільший комфорт забезпечують термостатичні змішувачі, обладнані терморегулятором для автоматичної підтримки заданої температури води. Це виключає ризик опіку і робить процес прийняття душу максимально безпечним. Однак вони дорожчі за інше обладнання. Для домашнього використання оптимальним вибором стануть одноважільні або термостатичні змішувачі як найбільш зручні у використанні.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів