Підтримати нас

Маркування медичного обладнання: який принтер вибрати

Реклама
09 липня 2024 12:30
108
Поширити:

Під час виготовлення слухових апаратів, кардіостимуляторів та інших медичних пристроїв потрібно дотримуватись суворих вимог. Особливе значення мають якість, стерильність, точність, а також відповідність вимогам законодавства.

Коли потрібно організувати безперервний друк на медичних виробах, варто придбати обладнання, яке пропонує компанія Dominanta. Це офіційний дистриб’ютор британського виробника, його фахівці завжди підбирають комплексні рішення для будь-якого підприємства.

Яким має бути маркування медичних виробів

Під час друку на пакуванні або етикетці такого товару потрібно вказувати велику кількість відомостей. Щоб не перекладати дані багато разів іншими мовами, використовують спеціальні графічні символи. Наприклад, якщо ви бачите перекреслену цифру 2, це означає, що виріб розрахований на одноразове використання.

Кінцевий термін споживання прописують біля знаку у вигляді пісочного годинника, код партії – у прямокутнику з написом LOT. SN означає серійний номер виробу або пристрою, REF повідомляє номер виробника за каталогом. Якщо медичний пристрій стерилізований, це також потрібно вказувати на пакуванні.

Крім того, маркування містить такі дані:

  • застереження щодо необхідності переглянути супровідні документи до виробу – вказується у вигляді знаку оклику в трикутнику;

  • обмеження за температурою зберігання – їх визначають за символом у вигляді перекресленого термометра;

  • можливі біологічні ризики – про них повідомляють чотири кола, схрещені між собою;

  • заборона на використання в разі пошкодження пакування;

  • обмеження за вологістю.

На індивідуальне пакування обов’язково наносять символ, який вказує на номер реєстраційного свідоцтва та дату його видачі в Україні. Обов’язково прописують країну походження (її не треба плутати з державою-виробником). За нанесення маркування однаково відповідають як компанія, що виготовляє медичні вироби, так і продавець.

Яке обладнання можна придбати

Медичні вироби досить специфічні, тому наносити на них маркування складно. Для цього знадобляться якісні пристрої, які друкують не тільки текст, а й штрихкоди та інші символи. Замовляти друк у стороннього виконавця невигідно, адже доведеться чекати виконання й зупиняти виробництво.

Найкраще рішення – придбати власне обладнання та інтегрувати його, щоб швидко наносити якісне маркування без затримок. Універсальні пристрої, адаптовані навіть для використання у складних умовах, можна купити на сайті компанії «Домінанта». Для друку на медичних виробах підійдуть такі установки:

  • краплеструменеві. Це дрібносимвольні моделі, які відрізняються простим і зрозумілим інтерфейсом, а також підходять для використання в складних, агресивних умовах;

  • термотрансферні. Такі пристрої застосовують тоді, коли маркування потрібно наносити на гнучке пакування або плівкову стрічку;

  • термоструменеві. Наносять інформацію з великою швидкістю, забезпечують високу якість друку;

  • лазерні. Дуже практичні у використанні, адже не потребують періодичного придбання й заміни витратних матеріалів. Підходять для вирішення задач будь-якої складності.

Конкретне обладнання вибирають залежно від характеристик товарів та особливостей роботи підприємства. Можна знайти рішення для маркування слухових апаратів, рукавичок, захисних масок, хірургічних інструментів, бинтів, лінз та інших медичних виробів із дотриманням вимог законодавства.

Пристрої від компанії «Домінанта» легко інтегрувати у виробничий процес, щоб забезпечити безперервне нанесення потрібних символів та знаків на медичну продукцію.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів