Згідно з опитуваннями, близько 85% депутаток, які працюють у парламентах європейських країн, стикалися з проявами насильства на роботі.
Про це йдеться у доповіді Парламентської асамблеї Ради Європи і Міжпарламентського союзу, опублікованій на офіційному сайті.
Експерти опитали 123 жінки із 45 парламентів європейських країн: понад 80 з них працюють безпосередньо депутатами, а 42 штатними співробітницями парламентів.
47% опитаних отримували погрози розправи, зґвалтування або побиття, 68% чули на свою адресу сексистські коментарі через зовнішність або ґендерні стереотипи і 25% опитаних заявили, що зазнали сексуального насильства.
"Депутати-жінки до 40 років частіше зазнають переслідування; жіночий парламентський персонал зазнає більшого сексуального насильства, ніж жінки-депутати; і більшість парламентів не мають механізмів, які дозволять жінкам висловитися", – йдеться в доповіді.
Майже 60% опитаних розповіли, що стикалися з погрозами сексистського характеру в соціальних мережах.
"Один з депутатів переслідував свою помічницю. У відрядженні він намагався пробратися до неї в кімнату та надсилав повідомлення сексуального характеру. Він погрожував їй звільненням, якщо вона не виконає його побажання. Вона заявила на нього, проте після цього їй довелося покинути роботу, а він зберіг місце депутата", – розповідають одну з історій домагань експерти.
Дослідники стверджують, що лише 23,5% депутаток та 6% жінок серед парламентського персоналу, які зазнали сексуального переслідування, повідомили про інцидент.
У доповіді також наголосили на тому факті, що в більшості парламентів європейських країн не існує нормальних механізмів для того, щоб жінки могли заявити про проблему сексуального насильства.
"Я глибоко стурбована результатами, які показують, що проблема сексуальних домагань у парламентах ще гірша, ніж ми думали. Нам потрібно визнати негативний вплив цього на свободу дій депутаток", – зауважила президентка Міжпарламентського союзу Габріела Куевас.