Загибель птахів на Херсонщині. Агроному оголошено підозру

Масова загибель птахів у заповіднику Асканія-Нова і його околицях була однією з найбільш "гарячих" тем на початку цього року і стала відома всій Україні. Поліція отримала близько 25 заяв про подібні випадки.

Нарешті, днями був встановлений і один із винуватців трагедії. Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Херсонщини, у Каховському районі агроном одного з фермерських господарств у кінці 2020 і початку 2021 року застосував пестицид "Номайс", що містить бродіфакум - речовину, від якої й гинуть птахи.

44-річний фахівець, знаючи, що наслідки для пернатих будуть серйозними, просто розсипав речовину на землях неподалік від села Питомник територіальної громади Асканія-Нова. Хоча для боротьби з гризунами необхідно помістити цю речовину безпосередньо в нору, а саму нору засипати.

В результаті загинуло 218 сірих журавлів, занесених до Червоної книги України.

Фігуранту повідомили про підозру в причетності до скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ст.247 Кримінального кодексу України, а саме -  порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками і хворобами рослин, та інших вимог законодавства про захист рослин, що спричинило тяжкі наслідки - масову загибель червонокнижних птахів. Санкція статті передбачає покарання в виді сплати штрафу в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста двадцяти до двохсот годин, або обмеження волі на строк до двох років.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини