Скарб зі шлунка кашалота

На Півдні Таїланду рибалка Наронг Петчхарай, гуляючи на березі, знайшов на пляжі амбру - дуже рідкісну речовину, яка утворюється у кишківниках і шлунках кашалотів та використовується в парфумерії.

Вартість оцінюється в 1,2 мільйона доларів. 

Щасливчик розповів, що 4 жовтня приїхав на місцевий пляж і раптом помітив, як хвилі викотили на берег якийсь восковидний об'єкт. Рибалка раніше бачив телевізійний сюжет про амбру, і віддав знахідку дослідникам університету імені принца Сонгхла. Вчені підтвердили, що то - амбра. Знайдений Петчхараєм шмат заважив 30 кілограмів. І якщо врахувати, що кілограм амбри коштує десь 37-42 тисяч доларів, а рибалка заробляє в місяць всього-на-всього кілька доларів, то  1,25 мільйона зелених грошових знаків для нього неймовірне щастя.

"Я настільки схвильований, що не знаю, що робити. Хочу продати амбру, тому що отримав сертифікат, підтвердив її справжність. Якщо я виторгую гарну ціну, то облишу рибалку та запрошу на вечерю  своїх друзів," - розповів Петчхарай. 

Амбра - це воскова речовина, яка утворюється в шлунках і кишківниках кашалотів під дією жовчних секретів, які випадають, щоб полегшити проходження їжі. Утворюється згусток, який кашалоти потім вибльовують, тому амбру називають їх «рвотою».  

Спочатку амбра має неприємний запах, але коли  висихає, починає виділяти солодкий і стійкий запах. Через це, а також через надзвичайно рідкісні її знахідки (амбру знаходять тільки в тілах самців - у 1-5% цих тварин), вона дуже цінується у парфумерії. 

Шматки амбри зустрічаються на поверхні Тихого і Індійського океанів, де водяться кашалоти, інколи речовину виносять на берег хвилі,  і її  знаходять щасливчики.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...