Активісти вимагають врахувати мотив ненависті у справах про нападах на ромські поселення

Правники і ромські діячі з різних регіонів України вимагають враховувати мотив ненависті у розслідуванні погромів на ромські табори та поселення.

Про це активісти заявили на прес-конференції в Одесі, пише Центр інформації про права людини.

Цьогоріч у справах про погроми ромських таборів є певні позитивні зрушення. У серпні Одеський окружний адміністративний суд дійшов висновку, що рішення сільського голови щодо виселення з Лощинівки у 2016 році ромів містить ознаки дискримінації.

Проте два роки судів у справі виселення ромів досі не принесли результатів. За словами адвокатки Юлії Лісової, 24 представники ромської громади досі лишаються без житла і не отримують відповідей від влади та будь-якої компенсації за знищене майно та насильницьке виселення з села.

Активісти також нагадали, що у цьому році Україною прокотилась хвиля антиромських погромів у Києві, Тернополі та трагічний випадок вбивство 24-річного Давида Папа групою підлітків у Львові.

"Обов’язок держави визнати мотив нетерпимості і таким чином показати світу, що ми рухаємось до міжнародних і європейських стандартів", – зазначив адвокат, що представляє інтереси потерпілих ромів у суді за цією справою, Дмитро Швець.

У жовтні цього року суди Полтави та Харківщини розглядатимуть справи про вбивство рома у 2016 році у селі Вільшани. Тоді стався конфлікт між групою ромів та сільським головою. Внаслідок сутички один ром був убитий з вогнепальної зброї, а ще троє отримали поранення від травматичної.

Серед обвинувачених у суді будуть представлені депутат Харківської облради Олексій Литвинов.

"Фактично це був розстріл, здійснений за участі депутата обласної ради і його сина, голови Вільшанської  сільради, – Андрія Литвинова – та близько 30 їх прибічників, які мали зброю. Справа розбита на кілька проваджень. Є побоювання, що суд може розглянути цю справу не об'єктивно, з огляду на те, що обвинувачені особи мають важелі впливу і зв'язку і на даний час жоден з обвинувачених і підозрюваних не мають запобіжних заходів, перебуваючи на волі", – зазначив президент харківського національно-культурного товариства "Ромен" Вадим Матюшенко

Також активіст повідомив, що у нього є інформація щодо знищення речових доказів правоохоронцями у даній справі.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини