Про це пише "Трибуна".
1. Назва “тюльпан” пішла від персидського слова “toliban” (тюрбан), тому що за формою квітка нагадує цей головний убор.
2. Попри те, що зараз тюльпан у нас асоціюється з Голандією, насправді Батьківщина квітки – Персія.
3. У світі існує біля 120 видів дикорослих тюльанів (більшість із них ростуть у Середній Азії) і біля 2500 сортових.
4. Завезені в Голандію у 16 сторіччі, ці квіти спричинили справжню тюльпаноманію. За рідкісні екземпляри давали від 2000 до 4000 флоринів – це еквівалент вартості 2 возів пшениці, наприклад. Існують дані про цибулинку, за яку покупець віддав цілу пивницю вартістю 30000 флоринів. Багато хто з промисловців зубожів, бо покинув звичну справу і намагався займатися розведенням тюльпанів. Владі навіть довелося насильно обмежувати захоплення цими квітами.
5. На противагу тюльпаноманам, тоді ж в Голандії з’явилися тюльпанофоби. Вони настільки ненавиділи ці квіти, що винищували цілі плантації, якщо могли до них дістатися. Усе припинилося, щойно у моду увійшли англійські сади, які потребували вирощування зовсім інших квітів.
6. Голандія досі залишається лідером з експорту тюльпанів – 9 млрд. квіток щороку.
7. В ісламськиї країнах тюльпан досі вважається священною квіткою, квіткою Аллаха. Позначає жертовність, мужність, відданість і часто зображується на надгробках.
8. Турецькою тюльпан зветься “лале”. Наразі Лале – одне з популярних жіночих імен у цій країні.
9.Тюльпани – їстівні. З їхніх пелюсток готують гарячі страви, салати, десерти і навіть обсмажують їх у клярі.
10.Королевська родина Нідерландів щороку відправляє тисячі цибулинок тюльпанів у Канаду – для проведення в Оттаві традиційного фестивалю тюльпанів. Так монарша родина віддячує канадійцям за наданий у часи Другої світової війни притулок. Саме в Канаді у чинної тоді королеви Юліани народилася донька Маргарет. Щоб у неї в майбутньому було право претендувати на престол, уряд Канади оголосив палату пологового будинку поза своєю юрисдикцією. Це дало Маргарет право народитися громадянкою Нідерландів.