Китайський інженер зі штучного інтелекту відмовився від пошуку коханої і «одружився» на роботисі, яку сам створив.
31-річний Чжен Джіджія вирішив створити супутницю життя після невдалої спроби знайти її в реальності, сказав його друг Qianjiang Evening News.
Чжен також втомився від постійного тиску зі сторони своєї сім’ї, тому він обрав робота, якого побудував у кінці минулого року і назвав Інін, – пише Zik посилаючись на The Guardian.
Після двох місяців «залицяння», він надягнув чорний костюм, щоб «одружитися» з роботом. На церемонії, що відбулася у вихідні у східному місті Ханчжоу були присутні його мати та друзі.
Хоча офіційно не визнаний владою, союз мав усі атрибути типового китайського весілля, а голову Інін покривало червоне сукно відповідно до місцевих традицій.
Китай має одні з найгірших гендерних нерівностей у світі, в основному через вибіркові аборти, які почалися після введення у країні політики однієї дитини.
За останніми даними, опублікованими Всесвітнім економічним форумом, у Китаї на 113,5 чоловіків є 100 жінок. Гендерний дисбаланс, пов’язаний зі зміною ставлення до шлюбу у середнього класу країни, означає, що багато людей ніколи не знайдуть собі дружини.
Наразі Інін може читати лише деякі китайські символи і говорити декілька простих слів, але Чжен планує оновити свою «наречену», щоб вона мала можливість ходити і робити роботу по дому. Поки він повинен носити 30-кг робота сам.
Реакція на цей союз неоднозначна – деякі користувачі соціальних медіа глузують з Чжена, іншим цікаво, чи це не рекламний трюк.
«У вас не буде тещі, яка дивитиметься на вас критично, на вас не тиснутимуть, щоб купити будинок та заощадити гроші», – написав один користувач на WeChat, популярній соціальній мережі.
«Він повільно старітиме, його обличчя стане зморшкуватим, а волосся посивіє – чи він зробить її старшою або просто красивішою?», – запитав інший користувач.
Історії про роботів, які заміняють людей, є звичайним явищем у Китаї, особливо у ресторанах, де автоматизовані офіціанти. Проте, машини рідко виправдовували очікування.
Перш ніж звільнитися і зосередитися на штучному інтелекті, Чжен працював у Huawei, китайські компанії смартфонів.