Підтримати нас

Як Олена Мазур заповзялася «зняти соціальну напругу»?

Автор статті
13 березня 2020 15:19
1,481
Поширити:

Депутатка Херсонської міської ради, керівниця інспекції з благоустрою, тимчасова виконувачка обов’язки заступника міського голови Олена Мазур пропонує на наступній сесії (27 березня) змінити перелік комунальних приміщень, виставлених на продаж, з метою, цитуємо: «збереження бібліотечної системи в місті, зниження соціальної напруги, враховуючи заяви орендарів комунального майна…».

Нагадаємо, наприкінці минулого року міська рада «підклала подаруночок» херсонцям – погодила під приватизацію 87 об’єктів комунальної власності. Загальна площа цієї нерухомості понад 15 тисяч квадратних метрів, а сума, яку хочуть отримати в результаті торгів, - лише 17 мільйонів гривень. Тобто, приміщення виставляють на продаж приблизно за 44 долари США один квадратний метр – що, принаймні, в десять разів дешевше найскромнішої нерухомості десь на відлюдькуватій околиці Херсона. У перелік, крім бібліотек, потрапив цілий ряд воістину надзвичайно привабливих приміщень, більшість яких розміщено в центрі міста, частина будівель - пам’ятки історії та архітектури.

У чому конфлікт

Позбуватися «баласту» в господарстві – це абсолютно нормально. Міськрада не вперше продає комунальне майно. Так, у квітні минулого року під приватизацію вже віддали 15 об’єктів, один з них – старий автомобіль, а інше – нежитлові приміщення. Пустуючі будівлі виставили на аукціон, а орендовані дозволили викупити орендарям.

У тому переліку, наприклад,  – приміщення на вул. Суворова 37. За цією адресою розташований особняк, пам’ятка історії, що тепер належить колишньому депутату обласної ради від Партії Регіонів каховчанину Юрію Володимировичу Горстці. Однак на аукціон виставили три інші окремі будівлі, розташовані поряд. Їх загальна площа 678,6 кв. м. Але стан приміщень – незадовільний. Також під приватизацію потрапили деякі складські приміщення  по вул. Некрасова, 2 (на території комунального підприємства «Сервіс-опт») площею 118,8 кв. м. Перша пропозиція потрапила під аукціон, друга – під викуп. У цих двох об’єктів є орендарі. Але нерухомість так ніхто і не купив, міська влада досі чекає пропозицій.

Що стосується приватизації вищезгаданих  87 об’єктів комунальної власності, які затвердили на сесії 20 грудня 2019 р., то події навколо їх переліку розгорталися дуже дивно.

Як тепер стверджують деякі депутати, оновлений проєкт рішення, за який вони голосували на сесії, потрапив їм у руки безпосередньо в залі засідань, всього лише за лічені хвилини до слухання відповідного питання. Раніше ж на засіданнях постійних комісій та на робочій групі з підготовки до сесії розглядався зовсім інший документ, в якому значилося всього 12 об’єктів нерухомості. Та навіть назву проєкту того рішення, який вони погодили, теж було замінено.

Версія «для народу»

Ми намагалися дослідити ситуацію, опираючись на обнародувані у відкритому доступі, тобто на сайті мерії, офіційні документи.

Готувала проєкт рішення Аліса Вербицька - начальниця управління комунальної власності Херсонської міської ради.

Отже. В міськраді 6 депутатських комісій. Проєкт розглядався лише на одній, мандатній. Ось її повна назва: постійна комісія мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку, прав людини та взаємодії з громадськими організаціями,   антикорупційної   політики, сприяння  децентралізації, розвитку  місцевого самоврядування та громадянського суспільства, свободи слова  та  інформації.

Загалом на комісії розглянули 95 питань/проєктів рішень. Під 34-м номером в офіційному обнародуваному протоколі значиться наступне:

І це – все. Жодного натяку на те, що планується продати.

Потім невідомий для херсонців, але затверджений мандатною комісією документ потрапив на розгляд робочій групи з підготовки до сесії.

Стосовно скандального питання оприлюднено наступне:

Тобто, який саме документ погоджували на комісії – також невідомо.

Потім проєкт рішення розмістили на сайті міськради. Але знову ж таки – без додатку, тобто без переліку об’єктів, які пропонували продати.

На сесії було 38 депутатів, з них проголосували «за» приватизацію - 30, «проти» - 2  (Олена Урсуленко та Сергій Волошинов), а шість не голосували (Віталій Богданов, Ігор Грек, Аркадій Полєсний, Олег Романюк та Олег Черненко).

А згодом на сайті мерії вивісили вже рішення сесії з додатком, де під приватизацію затверджено 87 об’єктів. Вивісили у суботу, 28 грудня, після 11 години, коли херсонці вже готувалися до новорічних свят. 

А в переліку – щонайменше дві бібліотеки, декілька пам’яток архітектури (зокрема, Преображенська 43-45, Театральна 13, Суворова 2/ Ушакова15, Гімназична 6, Суворова 27/Торгова 18), приміщення обладнаного відділу з питань цивільної оборони, який є структурним підрозділом виконавчих органів тієї ж самої міськради, та інші.

Підступний «вкладиш»

Тепер деякі депутати, згадуючи ту сесію, пояснюють – думали, що голосували за 12 об’єктів, які попередньо узгодили. Адже питань було багато, їм надали цілий стос проєктів рішень з різними вкладками (проєкт рішення виглядає як маленька «книжка» - складені вдвічі аркуші формату А-4, з назвою питання на титульній сторінці й з додатками у середині).

На титульному листі цього питання була позначка олівцем «34 нова ред.». Тобто нова редакція питання, яке розглядали за порядком денним 34-м. Але багато хто подумав, що «редакція» стосується не приміщень, а самої назви проєкту. Бо на депутатську комісію та на робочу групу виносили проєкт «Про затвердження переліку об’єктів, що перебувають у комунальній власності Херсонської міської територіальної громади та підлягають приватизації», а на сесію - «Про затвердження переліку об’єктів малої приватизації, що перебувають у комунальній власності Херсонської міської територіальної громади та підлягають приватизації».

Тобто до назви проєкту рішення додалося два слова, «малої приватизації». Але що в середині, у додатках – навіть не подивилися, бо не очікували такого кардинального «оновлення».

За фактом підробки офіційного документа рішення Херсонської міської ради від 20.12.2019 №2256 «Про затвердження переліку об`єктів малої приватизації, що перебувають у комунальній власності Херсонської міської територіальної громади та підлягають приватизації» відкрито кримінальне провадження. Попередня кваліфікація злочину -  ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч. 1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального Кодексу України.

Тепер правоохоронці намагаються накласти арешт на всі ці 87 об’єктів, щоб вони не пішли з молотка. Але це не просто, бо слідчий суддя Дмитро Гонтар повернув прокурору клопотання для усунення недоліків. Адже до матеріалів клопотання треба надати всі  витяги в повному обсязі, які підтверджують право власності громади на ці приміщення. Уявляєте, скільки це документів?

Що пропонує Мазур

Після наступної, скандальної сесії 27 лютого, яку містяни зірвали через сфальсифіковані документи, Олена Мазур ініціювала на розгляд сесії, запланованої у березні, новий проєкт рішення стосовно приватизації.

Вона пропонує зняти з продажу приміщення бібліотеки по вул. Патона, 4-а.

Але «заодно» й ще …. доповнити той горезвісний перелік до 91 пункту! Додати кілька  нежилих приміщень на вул. Некрасова, 2. Цікаво, що приватизацію саме цих приміщень  спочатку подавала на розгляд депутатам Аліса Вербицька. Але у «новій редакції» вони «кудись щезли».

Фото першої «редакції» додатку до проєкту рішення:

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ