Матеріали про відхід ЗСУ з лівого берега Херсонщини, зокрема із села Кринки, написали американські видання Bloomberg та The New York Times.
Про це пише видання “Бабель”.
Американське видання Bloomberg зазначає, що таким чином Україна зменшує для себе можливості наступу в напрямку Криму. Проте відступ є досить логічним, якщо взяти до уваги ситуацію на Харківщині та затримки з поставками західної зброї. До того ж ЗСУ утримували плацдарм у Кринках досить довго й у складних умовах, а російська сторона повідомляла про захоплення села ще в лютому 2024 року.
Видання The New York Times з посиланням на українських військових та іноземних експертів стверджує, що з якогось моменту складна і витратна операція стала “марною”. На думку видання, минулої осені операція у Кринках була досить логічним рішенням, таким чином вони мали скувати в регіоні значну кількість російських сил, як максимум – стати майданчиком для подальшого просування ЗСУ на південь.
Проте за кілька місяців стало очевидно, що повноцінно закріпитись на лівому березі та створити умови для подальшого перекидання військ у Кринках не вдасться.
У коментарі виданню українські військові називали операцію “брутальною”, адже човни, на яких бійці перетинали річку, ставали легкою мішенню для російських мінометників і дронів.
На його думку, з якогось моменту присутність українських військ у Кринках стала “політично вмотивованою” – українське керівництво хотіло показати, що ЗСУ відступають не всюди, а на деяких ділянках фронту навіть б’ють у відповідь.
За словами українського аналітика Олександра Коваленка, операція зіграла важливу військову роль. Завдяки операції на лівому березі Дніпра вдалось утримати значну кількість російських солдатів, які б інакше пішли в атаку на інших ділянках фронту.
Зараз ситуація в українській армії змінилася, вона має більше ресурсу, ніж навіть місяць тому. Тому причин утримувати плацдарм на лівобережжі Херсонщини поменшало, пише видання.