Розкрадання грошей міськради Одеси: НАБУ опублікувало цілу схему

У четвер, 22 лютого, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура опублікували детальну схему незаконного заволодіння коштами Одеського міського бюджету під час продажу будівель відкритого акціонерного товариства "Краян".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначимо, що у причетності до цієї схеми підозрюють мера Одеси Геннадія Труханова, якому закидають привласнення та розкрадання майна в особливо великих розмірах, а саме – у справі щодо придбання за 185 мільйонів доларів адмінбудівлі заводу тяжкого кранобудування "Краян".

Так, за даними слідства, у першій половині 2016 року Труханов домовився з особами, які фактично контролюють ЗАТ UAB Naster, ТОВ VALTON GROUP LP і ТОВ "Еліт Девелопмент" про заволодіння коштами місцевого бюджету Одеси.


Схема незаконного заволодіння коштами Одеського міського бюджету

Як з’ясувало слідство, з липня по грудень 2016 року Труханов разом з іншими посадовцями міської ради, користуючись службовим становищем, вчинили низку дій, спрямованих на реалізацію задуму. Зокрема, для створення умов для заволодіння коштами міського бюджету, Труханов та посадовці на початку жовтня 2016 року залучили до оборудки директора суб'єкта оціночної діяльності. Цей директор визначив заздалегідь встановлену і свідомо завищену вартість об'єкта оцінки в сумі 185 мільйонів гривень.

За даними слідства, що учасники корупційної схеми донесли депутатам міськради Одеси завідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання про придбання приміщення, обумовлену нібито необхідністю подання документів у встановлені терміни.

Зазначається, що депутатів також запевнили, що ціна на приміщення є об'єктивною, перевіреною уповноваженими посадовцями профільних виконавчих органів ради та постійної комісії, які відповідали за підготовку проекту рішення. Також переконувалося, що витрати на придбання приміщення є економічно обґрунтованими, хоча насправді це було не так.

Наголошується, що службовці Одеської міської ради довго не подавали до НАБУ документи, підготовлені суб'єктом оціночної діяльності. Документи були вилучені працівниками НАБУ тільки під час обшуку у приміщенні міськради.

Відтак, задіяні особи забезпечили схвалення депутатами рішення про надання згоди на придбання у комунальну власність територіальної громади будівлі "Краян" за явно завищеною ціною – 185 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, керівник якої зараз перебуває в зоні АТО.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також