Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Зростає поширення ВІЛ: не будь дитиною — пройди тест

Поширити:
28 лютого 2019 09:09
887

У цьому році Україна опинилася на порозі епідемії ВІЛ, до оголошення її не вистачило лише піввідсотка темпу поширення хвороби. Торік Херсонщина посіла п’яте місце за розповсюдженістю цієї інфекції серед інших областей України.

Однією з проблем неконтрольованого поширення хвороби є те, що кожна друга людина з ВІЛ не знає про свій статус.

Найбільша кількість невиявлених ВІЛ-позитивних людей мешкає в селах та містечках. Про це розповідає кейс-менеджер проекту HealthLink у Херсонському регіоні Оксана Копач. За її словами, люди з віддалених районів області рідко звертаються до клінічних лікарень через велику відстань між ними й погане розуміння  важливості  тесту на ВІЛ. Зазвичай люди звертаються до лікарів, коли вже зовсім «припече». Тому фахівці цього проекту організовують та проводять швидке тестування в селах на базі фельдшерсько-акушерських пунктах у дванадцяти районах Херсонщини.

ВІЛ ходить поруч

Дехто наївно вважає, що ця проблема існує десь далеко. В нашому суспільстві є міф, що ВІЛ розповсюджується тільки серед наркозалежних чи працівниць комерційного сексу. Але, за словами Оксани Копач, цей вірус давно вийшов поза межі цих груп ризику:

«Насправді ВІЛ виявляють у бізнесменів, працівників та чиновників, адже для інфікування достатньо всього одного незахищеного статевого контакту. Але захистити себе доволі просто. Всі ми знаємо, що презервативи рятують нас від зараження багатьох венеричних захворювань і вірусних інфекцій, таких як ВІЛ»

Оксана Копач — кейс-менеджер проекту HealthLink у Херсонському регіоні.

Проте в житті різне може трапитися. Незахищений статевий контакт у тому числі. В цьому випадку краще не сподіватися, що партнер був цілком здоровим, а звернутися у Херсонський обласний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом. Це необхідно зробити впродовж 72 годин після статевого акту без презерватива, але найкраще в першу добу. Там можна поговорити з фахівцем, котрий визначить, чи дійсно є ризик зараження. Якщо ризик високий — пацієнту призначають постконтактну профілактику, яка складається з препаратів антиретровірусної терапії. Також в Центрі запропонують пройти обстеження на ВІЛ. Це слід зробити не пізніше, ніж у перші п’ять діб після контакту. Таким чином можна убезпечити себе від інфікування ВІЛ після незахищеного статевого акту.

10 хвилин страху чи 10 років до вироку

Декого пройти тестування зупиняє страх перед діагнозом ВІЛ. Якщо ви не знаєте про свій статус, а він позитивний, то інфекцію все одно виявлять через 5 або 10 років, коли хвороби-супутники остаточно виснажать організм. Тоді госпіталізація залишиться єдиним та крихким шансом на життя.

Тому виявити цю інфекцію на початковій стадії важливо з двох причин. По-перше, пацієнт стане на диспансерний облік і безкоштовно отримуватиме препарати антиретровірусної терапії, які дозволять продовжувати жити якісно.
По-друге, якщо систематично приймати ці препарати, то з часом кількість клітин вірусу зменшиться до невизначальної, і ризик передати ВІЛ іншій людині зведеться до мінімуму.

P.S. Публікація підготовлена у рамках всеукраїнського проекту HealthLink:«Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» та проекту «Тестуйся – а ми допоможемо!»  за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що керує програмою США і надає економічну та гуманітарну допомогу іноземним країнам більше ніж у 80 країнах по всьому світу. Проект реалізується Благодійною організацією «Благодійне Товариство «100 відсотків життя. Херсонський регіон».

 

 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів