Підтримати нас

За роки незалежності понад 160 тис. українців постраждали від торгівлі людьми

22 квітня 2017 12:01
200
Поширити:

За словами спеціаліста Програми протидії торгівлі людьми представництва Міжнародної організації міграції (МОМ) в Україні Ірини Мидловець, питання торгівлі людьми є надзвичайно актуальним для України, адже це може статися сьогодні з будь-ким, незалежно від віку, статі, соціального статусу, освіти тощо. Крім того, зниження економічного рівня в Україні, військовий конфлікт на сході виступають додатковими факторами ризику, внаслідок яких люди їдуть на заробітки за кордон або погоджуються на такі умови праці вдома, які б раніше були неприйнятними, пише Центр інформації про права людини.

"Це не просто випадки, коли людина вважає, що мені не пощастило – мені не заплатили за роботу чи відібрали паспорт, це випадки торгівлі людьми", - зазначила Мидловець.

Вона уточнила, що до ситуацій торгівлі людьми належать випадки трудової і сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, сурогатного материнства, вилучення органів, втягнення у злочинну діяльність тощо. Громадська діячка підкреслила, що людям варто володіти достатньою інформацією про торгівлю людьми і не боятися звертатися за допомогою (психологічною, медичною, юридичною), яку надають держава і громадські організації.

Мидловець повідомила, що за оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, понад 160 тис. українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.

Вона додала, що на початку 2000-их близько 80% жертв торгівлі людьми – це були жінки, які потрапляли у сексуальну експлуатацію. Зараз ситуація змінилася: частіше йдеться про трудову експлуатацію і її жертвами у 60% випадках стають чоловіки.

У 2016 році представництво МОМ виявило в Україні 1151 особу, яка постраждала від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 21 країні, у тому числі в Україні, та надали їм допомогу. Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України (67% усіх зафіксованих випадків), на другому місці – країни ЄС (17%).

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ