Нарешті в Україні спрощено оформлення спадщини для найбільш близьких родичів спадкодавця.
Так, 23 лютого 2017 року народні депутати прийняли законопроект. Правові норми затверджені Законом №0940 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини та уточнення деяких положень». Закон вступає в силу з наступного дня після його офіційної публікації і буде застосовуватися до доходів, отриманих від спадщини або дару, починаючи з 1 січня 2017 року. Про це пише proternopil.te.ua.
При спадкуванні нерухомості: скасовано податки і грошова оцінка нерухомих об’єктів оформленої спадщини, отриманих спадкоємцями першої та другої черги споріднення зі спадкодавцем (батьки, чоловік, дружина і діти заповідача.)Спадкоємці другої черги – брати, сестри, дідусі, бабусі, онуки заповідача – в 2017 році, отримали право на нульову ставку податку на дохід від успадкованого майна. Також скасована оцінка нерухомості, отриманої за заповітом у спадок.При даруванні нерухомості: при оформленні договору дарування, подарунки, в тому числі, і нерухомість, оподатковуються за нульовою ставкою податку для родичів першої черги споріднення.
Але всі інші родичі повинні сплатити державі 5% за отримання нерухомості в дар.Законопроектом передбачається запровадити ці довгоочікувані суспільством новели шляхом внесення змін і доповнень до Цивільного кодексу України, до Закону України «Про нотаріат», Закону України «Про оцінку земель», Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Запровадження цих змін, спростить оформлення громадянами свого права на спадщину та реєстрацію спадкоємцями прав на успадковане ними нерухоме майно, зробивши відповідні послуги більш доступними для громадян; зменшить часові та грошові витрати громадян на оформлення права на спадщину та на реєстрацію прав на успадковане нерухоме майно; дозволить органам місцевого самоврядування у сільських населених пунктах надавати більше гостро необхідних послуг мешканцям цих населених пунктів, покращивши комфортність проживання у сільській місцевості тощо.