Підтримати нас

Місцева влада на своїх інтернет-сторінках не розповідає про пільги учасникам АТО

Автор статті
01 вересня 2017 13:00
358
Поширити:

90% інтернет-сторінок органів місцевого самоврядування не містять інформації про пільги для учасників АТО.

Про це свідчать результати моніторингу інформаційної доступності сайтів органів місцевої влади, які 30 серпня у Києві представила громадська організація "Юридична сотня".

"Це означає, що органи місцевого самоврядування позбавляють права на доступ до інформації категорію осіб, яка на сьогоднішній день потребує додаткового соціального захисту і визнання свого внеску в розвиток нашої держави, її захист та збереження її територіальної цілісності", – цитує голову правління "Юридичної сотні" Лесю Василенко кореспондент Центру інформації про права людини.   

Есперти досліджували інтернет-сторінки обласних, районних, міських рад та об’єднаних територіальних громад. Вони досліджували сайти з червня по липень 2017 року у 5 областях Центральної України – Черкаській, Чернігівській, Хмельницькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях.  

За словами представника громадської організації "Черкаський правозахисний центр" Тараса Щербатюка, із 368 онлайн-ресурсів лише 42 сайти мають розділ для учасників АТО. Та й там інформація — неповна.

Інформація про цільові місцеві програми для учасників АТО є на 51 сайті. 317 сторінок не мають у відкритому доступі жодних даних. Експерти не побачили алгоритму реалізації прав учасників бойових дій: які документи і куди необхідно подати, що робити у разі відмови. 

"На четвертий рік війни органи місцевої влади не спромоглися налагодити на місцевому рівні роботу щодо дотримання прав учасників АТО", – констатує він. 

Леся Василенко зауважує, що немає інформації і для надавачів послуг в рамках системи пільгового та соціально-правового забезпечення. 

"До нас, для прикладу, дуже багато людей звертаються з тим, що вони не можуть зреалізувати право на безкоштовний проїзд. Це так, тому що самі перевізники не знають, як потім від держави отримувати компенсацію за безкоштовний проїзд учасника АТО. Для них немає чіткого алгоритму дій", — каже вона. 

На переконання Лесі Василенко, така ситуація призводить до звинувачень державних органів у бездіяльності та виключає учасників АТО з прийняття рішень на місцевому рівні. 

"Якщо немає інформації про права та пільги учасників бойових дій на місцевому рівні, то людина не може вплинути, аби надалі покращити чи скоригувати бюджетний розподіл чи скористатись пільгами", — каже Леся Василенко.  

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ