Підтримати нас

Грошова допомога для мешканців підтоплених регіонів: постраждалі отримають по 11 600 гривень

Vgoru
29 червня 2023 11:47
3,028
Поширити:

Мешканці Миколаївської та Херсонської областей, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС, можуть отримати разову грошову допомогу: 5 тисяч гривень від уряду та 6,6 тисячі гривень від Міжнародної організації з міграції ООН.

На ці потреби Кабінет Міністрів виділив майже 565 мільйонів гривень. Організацією виплат займаються Херсонська та Миколаївська обласні військові адміністрації.

Як отримати допомогу?

Постраждалому треба подати заяву та пред'явити:

  • документ, що посвідчує особу, або єДокумент;
  • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • для дітей – свідоцтво про народження або його електронну версію. Інформацію про неповнолітню дитину включають до заяви одного з батьків.
  • Заяву про допомогу недієздатній особі може подати її законний представник або уповноважена особа органу опіки.

Якщо документи втрачені, можна надати їх скани чи фотокопії. Або використати дані з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.

Звернутись із заявою до органів соцзахисту необхідно до 31 серпня 2023 року включно.

Допомогу надаватимуть через Укрпошту або банки, гроші можна буде зняти в терміналі.

Люди, які з 6 червня виїхали з підтоплених окупованих районів Лівобережжя Херсонщини на підконтрольну Україні територію, також мають право на виплати.

«Люди, які евакуюються з лівого берега Херсонщини, можуть розраховувати на такі виплати. До прикладу, мешканці Олешок, Голої Пристані тощо. Вони, як і всі, хто перебуває на підконтрольній території, отримають кошти. Таке право матимуть також ті, хто вийде з окупації згодом. Нам відомо, що люди почали масово виїжджати із захоплених ворогом районів. Вони шукають для цього будь-які можливості», – сказала Ірина Верещук, віцепрем'єр-міністерка, очільниця Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Однак разову виплату не надають громадянам, які раніше жили в районах підтоплення, але виїхали до інших громад, зареєструвалися там як внутрішньо переміщені особи й отримують від держави щомісячні виплати.

Усі управління соцзахисту зобов’язані приймати заяви на грошову допомогу постраждалим від підтоплення. Якщо вам відмовляють, телефонуйте на гарячу лінію Національної соціальної сервісної служби: + 38 (044) 289 87 89. Або на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 15-48.

Також Центр соціального партнерства «Перспектива» за фінансової підтримки від Mercy Corps відкрили попередню реєстрацію на грошову допомогу постраждалим через руйнування Каховської ГЕС. Приймають заявки постраждалих із Херсонської області. Але попередня форма для реєстрації відкрита для домогосподарств із Миколаївської, Запорізької областей та Криворізького району на Дніпропетровщині.

Щоби подати заявку необхідно заповнити форму за посиланням. Номер гарячої лінії: +38 (098) 070 76 46, +38 (093) 365 54 25.

Нагадаємо, вночі 6 червня російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС. На 20 червня поліція зареєструвала на Херсонщині понад 4 тисячі заяв про пошкодження майна. 

Яких збитків завдав цей теракт Україні, поки що достеменно невідомо. Втрати агросектора можуть перевищити 10 мільярдів доларів, заявив член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук. А сума збитків для довкілля, за словами профільного українського міністра Руслана Стрільця, може перевищувати 1,5 мільярда доларів. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів