Зеленський застосував санкції проти Козака законно

Але тепер СБУ має висунути Козаку підозру у тероризмі, Генеральна прокурорка має надати згоду на притягнення до відповідальності.

Як повідомляють джерела Цензор.Нет у РНБО, санкції проти Тараса Козака - власника телеканалів ZIK, 112, Newsone введені через причетність Козака до фінансування тероризму. Зараз лунає багато критики, ніби у президента взагалі нема повноважень вводити санкції проти громадянина України.

Згідно з даними слідства СБУ, структури Козака пов'язані з торгівлею вугіллям з окупованих територій, а готівкові кошти від цих операцій передавались в Україну для фінансування структур Козака.І тому закон України про санкції стаття 1 надає державі такі повноваження:

"Санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність".

Таким чином, згідно з законом санкції на Козака можуть бути застосовані як до суб'єкта терористичної діяльності. Процедура та порядок введення санкцій визначається виключно указом президента, а не законом, тому голова держави має право вводити санкції як тільки вбачає для цього достатньо підстав та доказів.

Встановлення санкцій указом президента згідно з законом не потребує рішення суду щодо визначення причетності громадянина до тероризму. Але право на захист у Козака залишається. Козак захищений наразі депутатським імунітетом - він є народним депутатом Опозиційної платформи за життя, і вести розслідування проти нього можуть тільки після згоди на притягнення до відповідальності. Тепер Козак подасть до суду і Служба безпеки має викласти докази причетності його до терористичної діяльності у суді. Справа по Козаку знаходиться у Головному слідчому управлінні СБУ, вони будуть готувати матеріали для судового процесу.

А якщо на суді буде доведено, що Козак причетний до тероризму, то СБУ має висунути підозру проти нього та розпочати кримінальний процес.

Для того, щоб провести досудове розслідування, Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова має надати згоду на притягнення Козака до відповідальності.

Юрій Бутусов

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...