Як влада Херсона хоче знищити єдину виставкову залу, або Продовження “дерибану” майна

Як влада Херсона хоче знищити єдину виставкову залу, або Продовження “дерибану” майна

Херсонців приголомшила новина: єдина на всю область виставкова зала може припинити існування. Нещодавно це приміщення на проспекті Ушакова, 30/1 з'явилося в проєкті рішення Херсонської міськради (№5186) у переліку об’єктів на приватизацію.

Цю будівлю разом із приміщеннями, де розташовані художні майстерні по вулиці Мозолевського, 3 Кабмін передав спілці художників ще у 1998 році. Про це свідчить постанова, у переліку якої є адреса Херсонської виставкової зали й художніх майстерень.

У тому ж році було укладено договір безоплатного безстрокового користування нежилим приміщенням під виставкову залу між херсонським виконкомом та Херсонською обласною організацією Національної спілки художників України. 

Як бачимо, спілка художників абсолютно на законних підставах та за прямим призначенням використовує приміщення виставкової зали. 

Наразі вже не можна брати в оренду майно безоплатно та у безстрокове користування. Але у статті 15 закону “Про оренду державного та комунального майна” сказано, що національні творчі спілки або їх члени можуть отримувати в оренду комунальне майно без проведення аукціону. 

Попри це приміщення виставкової зали потрапило у список під приватизацію й після можливого відчуження отримає нового власника, котрий з високою ймовірністю вижене художників й облаштує у приміщенні більш прибутковий для себе бізнес.

Від  міської влади з проханням укласти нові умови оренди до художників ніхто не звертався. Щобільше, новину про те, що приміщення виставкової зали та художніх майстерень опинилося у приватизаційному списку, у спілці художників дізналися випадково від знайомих:

"Нам ніхто нічого не повідомляв, - розповідає голова Херсонської обласної організації Національної спілки художників України Олександр Ковач. - Про приватизацію ми дізналися випадково. Просто знайомі почали телефонувати і запитувати, чи правда, що виставковий зал хочуть продати. А ми самі не знаємо, що відповідати, бо нічого про це не чули."

Голова Херсонської обласної організації Національної спілки художників України Олександр Ковач

Водночас у спілці художників готові говорити про нові умови оренди приміщення в рамках чинного законодавства.

Важливо зазначити, що в деяких містах подібні виставкові центри утримуються з бюджету, тоді як у Херсоні всі витрати та заробітну плату менеджерам беруть на себе у спілці художників. До того ж  вхід для відвідувачів на будь-яку експозицію безкоштовний. Дохід, яким перекриває витрати на утримання зали, спілка має від здачі в оренду декількох приміщень першого поверху будинку художників під магазини. 

Щоб зберегти єдину на всю область виставкову залу, у спілці художників уже оголосили про пікет. Він відбудеться 13 жовтня о 9:00 під стінами міськради перед початком сесії, де розглядатиметься питання приватизації. Запрошують приєднатися усіх небайдужих. 

Ця ситуація може свідчити про те, що новий міський голова Ігор Колихаєв і депутатський корпус продовжують традиції своїх попередників з незаконним дерибаном комунального майна. Пригадаємо спробу міськради у грудні 2019 року віддати на приватизацію 87 комунальних приміщень. У переліку були пам'ятки архітектури в центрі міста, приміщення херсонських бібліотек і багато інших. Тоді депутати проголосували за проєкт приватизації із грубими порушеннями регламенту. А продавати будівлі хотіли удесятеро дешевше за ринкову ціну.

Внаслідок махінацій з продажем комунального майна на лаві підсудних опинилася очільниця управління комунальної власності Херсонської міської ради Аліса Вербицька, яку звинувачують у зловживанні владою/службовим становищем. Проте чиновниця повсякчас уникає судових засідань. Найгірше те, що кримінальний “шлейф” не завадив Алісі Вербицькій піти на підвищення. Уже за нового мера вона очолила Департамент розвитку об'єктів комунальної власності територіальної громади. Тепер Аліса Вербицька має повноваження розпоряджатися не лише комунальним майном міста, а й усієї Херсонській ТГ до якої увійшли ще 15 сіл та селище. Тож не складно уявити ситуацію, коли в Херсоні виставлятимуть на продаж приміщення лікарень і навчальних закладів.

Фото Олександра Корнякова

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...