В Україні утворили єдину православну церкву

Духовенство трьох церков зробило вибір і тепер залишився останній крок — офіційне отримання Томосу.

Сьогодні, 15 грудня, в Софії Київській на Об'єднавчому соборі було прийнято історичнерішення про об'єднання всіх церков в Єдину автокефальну помісну церкву.

Главою об'єднаної церкви був обраний Єпіфаній, митрополит Переяславський і Білоцерківський від Київського патріархату, який був фактично "правицею" Філарета -патріаршим намісником.

Тепер для остаточної автокефалії Української церкви залишився останній крок - офіційне отримання Томосу. Як розповідав представник УПЦ Київського патріархату архієпископЄвстратій (Зоря), що Томос буде вручений главі єдиної церкви України 6 січня, астанеться це в Стамбулі під час богослужіння Вселенського патріарха.

За підрахунками екзархів Вселенського патріархату, в Соборі взяли участь 64 архієреї, 64священика і 64 мирянина. Згідно з церковними правилами, кожен архієрей міг взяти зсобою по одному священику і звичайній людині. Так, наприклад від Київського патріархатуу Соборі взяли участь 42 архієрея і 84 супроводжуючих. ВІД УПЦ МП, незважаючи назаборону своїм ієрархам і мирянам брати участь в Об'єднавчому соборі, прибуло 10представників з 20 супроводжуючими. Від автокефальної церкви 12 архієреїв.

Напередодні в Київському патріархаті вибрали кандидата в предстоятелі єдиної церквиУкраїни. На соборі УПЦ КП більшість архієреїв підтримали кандидатуру митрополитаЄпіфанія, який входить до найближчого оточення патріарха Філарета. Саме він єфактично "правицею" Філарета - патріаршим намісником.

У свою чергу глава Української автокефальної православної церкви митрополит Макарійпояснював, чому не претендував на пост глави єдиної церкви. За його словами, відВселенського патріарха йому прийшов лист, який змусив його відмовитися від претензійна посаду об'єднаної церкви.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини