Страхувальні системи

Друзі, вітаємо, будемо детальніше розбиратись в страхувальних системах, яке їхнє призначення та як їх обирати Вам порадять наші консультанти у магазині туристичного спорядження Terra Incognita в Києві, Одесі та Львові.

Страхувальна система – це елемент скалелазного та альпіністського спорядження, котре спортсмен має одягнути перш ніж лізти на скали, та до якого кріпиться спеціальним вузлом “ вісімка”.

Страхувальна система від Терра Інкогніта служить для розподілу зусилля при ривку мотузки на велику площу внаслідок зриву спортсменом і запобігає його травмуванню.

Купити верхню систему («грудну обв'язку»)

Верхня система (також звана грудною обв'язкою) складається з широкого силового ременя, що охоплює грудну клітку спортсмена, і двох бретелей, що фіксують положення системи на плечах. Одним із перших варіантів грудної обв'язки є альпіністський пояс, який також міг використовуватися як нижня система («альтанка»).

При застосуванні без нижньої системи небезпечна при серйозних зривах або тривалому вільному зависанні, оскільки здавлює грудну клітку і може призвести до удушення. В даний час з міркувань безпеки верхня система окремо не застосовується, використовується тільки зблокованою з нижньою системою.

Купити нижню систему («поясна обв'язка»)

Нижня система складається із з'єднаних між собою пояса і ніжних обхватів. Нижня система може бути з регулюванням ножних обхватів або без регулювання ножних обхватів. Саме нижня система в Терра Інкогніта є найбільш популярним серед скелелазів.

Купити повну систему (комбіновану)

Повна система складається з пояса, ножних і плечових обхватів. Повна система може бути роздільною, тобто складатися з грудної обв'язки і альтанки, з'єднаних між собою блокуванням.

Повна система рідко використовується в скелелазінні унаслідок меншого комфорту в порівнянні з нижньою страхувальною системою, а також більшою масою системи, однак вона більш безпечна, тому що повністю виключає випадання скелелаза з обв'язки при перевертанні вниз головою і різкому ривку.

У спортивному гірському туризмі та альпінізмі використання повної системи є основним елементом безпеки при роботі з мотузкою, і в більшості випадків обов'язкове. Це пов'язано з тим, що спортсмен пересувається по складному рельєфу з рюкзаком, і однією тільки грудної обв'язки або альтанки недостатньо для забезпечення безпеки при зриві.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...