Поліція через суд отримала доступ до документів по «мостику Кличка»

Слідчі Національної поліції через суд отримали доступ до документів, що стосуються будівництва і відкриття так званого «мостика Кличка», після того, як у КМДА і КП «Інженерний центр» на низку запитів поліції відмовилися надати документацію, а низку – взагалі залишили без відповідей.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м. Києва від 4 грудня 2019 року.

Слідство встановило, що службові особи КМДА, зловживаючи своїм службовим становищем, надали перевагу окремим підприємствам під час тендеру на виконання будівельних робіт по об’єкту «Будівництво мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка», що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Зокрема, за даними слідства, було створено ряд компаній з ознаками фіктивності, через які службові особи КП «Інженерний центр», ТОВ «Спецавто-Буд», ТОВ «Проектні системи ЛТД» оформлювали договори по підрядних роботах на будівництві вказаного мостового переходу.

Крім того, слідство встановило, що «мостик Кличка» був урочисто відкритий 25.05.2019 без введення його в експлуатацію. Це, зокрема, підтверджується актом перевірки Департаменту ДАБІ у м. Києві по даному факту, проведеної у червні 2019 року. Нагадаємо, що меру Віталію Кличку про це було відомо.

Кримінальне провадження № 12019000000000602 за статтями про зловживання владою, підробленні документів при реєстрації юросіб та відмивання коштів було розпочате у липні 2019 року, розслідування проводить Головне слідче управління Нацполіції під процесуальним наглядом Офісу генпрокурора.

На адресу КМДА і КП «Інженерний центр» слідчі направили ряд запитів в порядку ст. 93 КПК України для отримання інформації та копій документів з даного приводу. Однак, комунальники прислали відповіді з відмовою у наданні інформації та копій документів. А на решту запитів взагалі не надійшло жодних відповідей.

4 грудня суд надав слідчим тимчасовий доступ з можливістю виїмки до розпоряджень КМДА; концепції створення туристичного простору на схилах Дніпра, від Подолу до Києво-Печерської Лаври, а також щодо включення зазначених робіт до програм економічного і соціального розвитку Києва; документів щодо проведення міжнародного архітектурного закритого бліц-конкурсу на кращий проект інженерно-архітектурного рішення мостового переходу; витяга з Генплану та функціональними зонами, де розташований «мостик Кличка», а також до тендерної документації, дозволів, погоджень та доручень, пов’язаних з роботами на цьому об’єкті.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини