“Козятинські багатії”, тещі-мільйонерки, Бентлі та героїн

Протягом кількох місяців журналісти телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом” аналізували інформацію про службовців, які займають високі посади в системі Державної митної служби.

Серед знахідок журналістів – дорогі квартири та авто, грошові відносини з підозрюваними у контрабанді, родичі-мільйонери і “героїнова історія”. Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової, Марини Ансіфорової та Валерії Іванової для телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Так, наприклад, влітку 2018 року на тещу в.о. начальника Енергетичної митниці Андрія Хом’яка оформили двокімнатну квартиру в ЖК “Французький бульвар”, що в центрі Києва. Ринкова вартість таких апартаментів в новобудові бізнес-класу сягає 150 тисяч доларів. Теща митника нині на пенсії. Раніше мешкала на Рівненщині і за словами односельчан працювала вчителькою в школі. Після виходу на пенсію теща оформила ФОП – здавати в оренду нерухомість. Водночас за даними програми за останні 10 років жінка не мала доходів, співмірних із такою покупкою.

Говорити з журналістами про нерухомість тещі Хом’як не захотів – так само, як і три роки тому не захотів пояснювати нерухомість, яку програма знайшла у його матері, також пенсіонерки, котра раніше працювала у податковій.

Ще одна теща з дорогим майном і без доходів, які могли б його пояснити, знайшлася в очільника Поліської митниці Олексія Мужева. Минулого року стала власницею двох квартир – на 50 і 100 кв.м. – в новобудові у Запоріжжі, де Мужев пропрацював усе життя, до того як очолити Полісся. Ринкова вартість цієї нерухомості складає близько 75 тис дол. Також у 2017 на тещу митника оформили новий Volkswagen Tiguan, це близько 40 тис дол. Мужев не приховує, що цією автівкою користується сам – зазначає його у декларації. У тому ж році  теща митника позичила дочці грошима 500 тис грн. Офіційно теща митника – ФОП, однак її основний вид діяльності – торгівля харчами уроздріб на ринку. Тож цілком очікувано, що останні 10 років вона не декларувала доходів, співмірних із записаними на неї активами. 

Теща та тесть ще одного митника – в.о. митного посту аеропорту “Жуляни” Юрія Савчука, які живуть і працюють в Козятині, стали власниками квартири в Києві за 60 тисяч доларів та автомобіля Mercedes-Benz GLC 250 за приблизно 30 тисяч доларів. 

Сам митник зумів позичити третій особі 120 тисяч доларів при зарплатні у 10 тисяч гривень на місяць. Гроші були позичені Олександру Кандаурову – власнику фірми “Гарантія Плюс”. Вона фігурує у кримінальній справі щодо підробки митних платежів. Пояснювати походження 120 тисяч доларів і відносини з Кандауровим Савчук відмовився. Натомість, прямо під час інтерв’ю сів за кермо BMW Х5, вартістю щонайменше 40 000 доларів. Цього автомобіля в декларації митника немає.

Донька іншого митника – в.о. Північної митниці Петра Коростовського – фігурує у кримінальній справі про незаконний збут героїну в особливо великих розмірах. Юлія Коростовська була директоркою фірми “Кароліна ЮА”, яка за версією слідства офіційно займалася торгівлею фруктами та овочами, але при цьому нібито була створена для прикриття наркотичного бізнесу. 

Про компанію стало відомо у березні 2019-го, коли співробітники Національної поліції України затримали громадянина Македонії, який перевозив у сховку автомобіля близько 100 кг героїну. Пізніше, за адресою його проживання, правоохоронці виявили склад з понад півтонною цього наркотику. За версією слідства, іноземці привозили героїн з Азії до України у фурах із фруктами. Потім розвантажували товар і відправляли героїн в країни Євросоюзу у спеціальних автомобілях із сховками.

Сам митник відповідати на питання про можливу причетність доньки до цієї справи не відповів. Юлія Коростовська підтвердила, що була директоркою підприємства, але назвала себе “найманим працівником”, який фактично нічого не вирішував.

В історії ще одного митника – в.о. начальника Чорноморської митниці Олександра Щуцького – також фігурує родина. Протягом останніх 10 років його родина володіла цілим рядом люксових авто. Серед них – BENTLEY CONTINENTAL,  BMW X5 , AUDI 8N TT, MERCEDES-BENZ GLE 320, MERCEDES-BENZ GL 350, MERCEDES-BENZ GL 550, RANGE ROVER та водний катер щонайменше за 20 тисяч доларів. Вони були в різний час записані на батька, брата та дружину митника. Інформації про відповідні доходи на подібні придбання журналістам знайти не вдалося. Варто зазначити, що вищеперераховане майно родина Щуцького придбала до його приходу на митницю. 

Але до роботи на митниці Щуцький також працював на держслужбі  – начальником управління забезпечення ДСНС та у Мінекономрозвитку. 

Між цими роботами мав кількарічну паузу, але в цей період не сплатив до бюджету жодної копійки податків.  У інтерв’ю Олександр Щуцький спочатку запевняв, що на майно заробив працюючи на приватний бізнес, але після питання про податки, заявив, що ці 5 років був безробітним, і займався лише бізнес-консультаціями.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини