Провести всю зиму у теплих країнах дозволити собі може не кожен.
Тому поки що залишилося небагато часу до морозів, варто подбати про те, щоб у квартирі було тепло. Або хоча б подумати про те, як можна буде зігрітися у разі вимкненого чи слабкого опалення.
Ті, хто має фінансову можливість, ще можуть встигнути засклити балкон, утеплити стіни квартири. Так при відключенні тепла та електрики приміщення буде остигати не так швидко. А якщо зробити підлогу теплою, решта часу вона послужить додатковим джерелом обігріву квартири.
За відсутності тепла, але наявності електроенергії, обігрів не доставить складнощів. Для цього можна купити звичайнісінький дуйчик в Києві і включати його в міру потреби. Критерії, які треба врахувати при виборі, – площа кімнати, де він експлуатуватиметься, та потужність приладу.
Що робити за відсутності електрики? Простим, але пожежонебезпечним способом є використання свічок та глиняних горщиків. Тому треба бути дуже обережним. Принцип роботи наступний: вогонь нагріває стінки судини, яка потім повільно віддає своє тепло, нагріваючи в кімнаті повітря. Спосіб не найефективніший і більше підходить для маленьких кімнат при зачинених дверях.
Під теплий спортивний костюм одягніть термобілизну. Зазвичай такого шару одягу достатньо холодної квартири. Це набагато зручніше, ніж ходити по дому у куртці. Ноги зігріють теплі вовняні шкарпетки та капці або утеплені тканинні чобітки.
Текстиль та килимові вироби, Щоб тепло довше не йшло, вікна краще зашторити щільними шторами. Килими в останні роки не модні, але в такому випадку вони стануть додатковим джерелом збереження тепла. Їх можна стелити на підлогу та вішати на стіни. Особливо на ті, що виходять на вулицю із північного боку.
Для комфортного сну у квартирі, що не опалюється, підійде флісова постільна білизна. Можна купити махрове простирадло, вовняний або плюшевий плед. У дні, коли є електрика, можна використовувати електропростирадло. При відключенні світла та наявності відповідного порту вона може деякий час харчуватися від повербанку.
Відмінне рішення, щоб зігрітися, — невеликий туристичний намет, який можна встановити прямо в кімнаті. Заповнивши її ковдрами та подушками, можна закритися в ній і лягти спати. Простір усередині тканинного будиночка швидко прогрівається від дихання та тепла тіла.
З туристичного спорядження також стане у нагоді газова плита зі змінними газовими балончиками. Вона дозволить розігріти їжу, закип'ятити воду. Теплим чаєм, кавою можна наповнити термоси.
Якщо у вас є домашні тварини – беріть їх із собою у намет чи ліжко. Собаки та котики — не просто вірні друзі, а й чудові грілки.