Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

З якими проблемами стикається український виробник при експорті продуктів. Досвід Bakery Food Investment

Реклама
Автор
Поширити:
29 квітня 2024 16:05
1,030

Основні проблеми при експорті української продукції — це правила ввезення та сертифікація виробів. Про це заявив власник компанії Bakery Food Investment (BFI), одного із найбільших виробників хлібобулочних виробів глибокої заморозки в Україні Олег Міщенко.

«Частину продукції, яка використовується для начинки (варення та джеми), компанія виробляє самостійно… Але інші складові, такі як м'ясо, сир або яйця, поставляють інші виробники. Для експорту в країни Європи всі складові продукту мають бути сертифікованими. Якщо говорити про курятину, яка використовується як начинка у «мініки» і яка на сьогодні займає 60% ринку продукції BFI, то в Україні лише 4 із понад 50 виробників відповідають європейським стандартам. Звісно, що ці виробники обмежені у поставках сировини, вони покривають наші потреби по Україні, але об'ємів для поставок за кордон не вистачає», — про це у блозі для БізнесЦензор відзначив Міщенко. 

Він додав, що якщо із курятиною хоча б можна поставляти, то телятина та свинина з України під ембарго в Європі. Таке обмеження стає перепоною в можливостях для поставок, не кажучи про їх розширення.

Аналогічна ситуація із сертифікацією з молоковмісними начинками. Українських виробників з єврокодом не вистачає, а, отже, BFI втрачає можливості по нарощенню і розширенню асортименту поставок.

Ще одна надважлива проблема — це непередбачувана поведінка Польщі та постійна загроза блокування кордонів.

«Блокування кордонів із Польщею унеможливлює поставки в країни Балтії та вдвічі довший по часу та вартості шлях поставки й в інші європейські країни, зокрема Бельгію, Німеччину»,  — зазначив власник BFI.

Нагадаємо, BFI у 2023 році виготовив понад 11 тис. т продукції, з яких майже 3 тис. т відправлено на експорт. До повномасштабного вторгнення РФ експортна частина продукції BFI складала 5%, але вже в цьому році BFI планує збільшити експортну частину продукції до 30%. Так, в процесі запуску зараз Молдова, Литва, Латвія, Велика Британія, Болгарія, Канада, Грузія, Вірменія та країни Персидської затоки.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів