Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Вчені підрахували, як зміниться світ, якщо у США перестануть їсти м'ясо

Поширити:
11 серпня 2019 15:00
707

У США зараз шаленої популярності набирає штучне м'ясо. Відомі мережі фастфуду запускають новий продукт – бургери з «рослинним м’ясом», а дослідники придумують все нові його різновиди – від вирощених в лабораторії справжніх шматків мʼяса до мʼясоподібної суміші з рослин.

За розрахунками вчених, якщо люди припинять споживати м'ясо і перейдуть на рослини – це в рази знизить викиди парникових газів і навантаження на грунти, повідомляє HighTech Plus.

Дослідники з США вирішили розрахувати, як відмова від м'яса знизить тиск на навколишнє середовище.

Тваринництво генерує 18% викидів парникових газів. Це більше, ніж всі викиди від автомобілів, вантажного транспорту, літаків і кораблів. Крім цього вирощування худоби також призводить до збезлісення, деградації грунтів і прісних вод.

При виробництві кількості м'яса, яке необхідно одному жителю США на один день, в атмосферу надходить 3,5 кг вуглекислого газу. Якщо ті ж поживні речовини будуть отримані з рослин – наприклад, сої, гарбуза, гречки і спаржі, вуглецевий слід скоротиться до 0,6 кг.

Згідно з аналізом, якщо кожен американець замінить всю яловичину, курку і свинину в своєму раціоні вегетаріанськими аналогами, це знизить викиди СО2 на 280 млн метричних тонн. Це все одно що прибрати з доріг 60 млн автомобілів.

Крім того, відмова від м'яса на користь рослин дозволить зберегти 29 млн га сільськогосподарських угідь і 3 млрд кг азотних добрив. Однак витрата води при цьому зросте на 15%.

Переваги вегетаріанства пов'язані з тим, що вирощування рослин вимагає менше земель і добрив, а також не викликає викидів метану, відзначають автори аналізу.

З даними американських вчених узгоджуються висновки фахівців з Міжурядової групи зі зміни клімату. Вони відзначають, що сільське господарство так сильно впливає на навколишнє середовище, що без радикальних змін в раціоні людей зупинити глобальне потепління неможливо.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів